Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Львівщині стартував сезон полювання на птахів
12 Серпня, 13:06

На Львівщині стартував сезон полювання на птахів

Із 10 серпня на території Львівщини розпочався сезон полювання на мисливські види птахів. Люди, які полюватимуть незаконно, отримають штрафи та кримінальну відповідальність. Про це повідомляють у Держекоінспекції Львівщини.

Згідно з законом браконьєр має сплатити не лише штраф, а й компенсувати кошти, які необхідно вкласти користувачу мисливських угідь на відтворення знищених браконьєром тварин.

Відтак за незаконне добування або знищення лебедя доведеться сплатити 4000 грн; галагазів, гусей, кекликів, куріпок сірих, фазанів – 2000 грн; голуба, качки, кулика, лиски, перепілки та інших видів мисливських птахів – 1000 грн.

Крім відшкодування збитків за браконьєрство, передбачена й адміністративна та кримінальна відповідальності. Притягнення до будь-якого виду відповідальності не позбавляє людину від компенсації завданої шкоди.

«Для правильної організації  сезону полювання мисливські господарства провели облік місцевих видів птахів та розрахували пропускну спроможність мисливських угідь. Кожне господарство визначило конкретні ділянки, на яких одночасно може полювати певна кількість мисливців без шкоди для виду дичини. При цьому вони зобов’язані дотримуватись правил безпеки і поводженням з  мисливською зброєю», – кажуть у Держекоінспекції Львівщини.

Перелік документів, які дають право мисливцям на полювання:

посвідчення мисливця;

щорічна контрольна картка обліку добутої дичини та порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита;

дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка тощо);

дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю;

паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів.

Всі вказані документи мисливець повинен мати під час полювання, транспортування або перенесення здобичі, і показати їх на вимогу контролерів.

Фото: ЛОДА

Схожі новини