На Львівщині відкрили енергоострів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Львівщині відкрили енергоострів
01 Листопада, 18:41

На Львівщині відкрили енергоострів

На ХVIII Міжнародному економічному форумі відкрили енергоострів

Група компаній упродовж 2017 – 2018 років реалізували інвестиційні проекти альтернативної енергетики. Таким чином був створений потужний комплекс сонячних електростанцій на території Яворівського район Приблизна потужність сонячних електростанцій 100 мВт.

Відбулось офіційне відкриття першої черги сонячної електростанції «Яворів-1», потужністю 36 МВТ. Ця СЕС є проектом компанії «Еко-Оптіма». “Яворів-1” розташована у с.Терновиця Яворівського району, Львівської області.

«Ми маємо великий потенціал. Енергоострів – це надважлива і тяжка праця, яку роблять звичайні люди. Це неоціненно важливий проект. Все, що дано Богом, ми повинні використовувати сповна. Тут я розумію, що Україна має чим пишатись. Я радий, що сьогодні можу бути саме тут, адже Львівщина сьогодні – лідер у залученні інвестицій, одна з перший у людському капіталі та альтернативній енергетиці », – розповів Перший віце-прем’єр-міністр України, міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

Яворівська СЕС входить до енергоострову і позиціонує себе як найбільший об’єкт такої потужності на території Західної України.

«Сьогодні ми демонструємо наші великі кроки вперед. Щороку ми показуємо зростання у промисловості, енергетиці, і це, в першу чергу, заслуга наших людей. Найбільший енергоострів в Україні – на Львівщині, ми задаємо темп для розвитку, і, я переконаний, так буде завжди», – повідомив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

Впродовж року електростанція генеруватиме 41,251 млн кВт/год електроенергії. Обсяг інвестицій – 34 мільйони євро, з яких 70% є коштами Європейського банку реконструкції та розвитку.

Також, на 2019 рік заплановано відкриття другої черги сонячної електростанції компанії “Еко Оптіма”. Її потужність орієнтовно 36 мВт, це збільшить силу енергоострову до 130 мВт.

Відео