Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Львівщині викрили фейковий реабілітаційний центр
29 Червня, 20:01

На Львівщині викрили фейковий реабілітаційний центр

Злочинне угрупування діяло по всій Україні під виглядом благодійної організації. Людей з наркотичною та алкогольною залежністю незаконно утримували та змушували виконувати важку роботу. В ході спецоперації припинили діяльність трьох таких центрів – на Львівщині, у Маріуполі та Івано-франківщині Організатор групи громадянин Росії.  Про це повідомляє Націальна поліція.

Під час слідчо-оперативних заходів поліцейські встановили 12 учасників організації. З «трудових таборів» звільнено близько 100 осіб. Медики перевірять стан їх здоров’я.

“Зловмисники набирали «трудові бригади» за оголошеннями, обіцяючи безкоштовно позбавити громадян від наркотичної та алкогольної залежності. Самі прикидалися соціальними працівниками”, – кажуть у поліції.

У «пацієнтів» відбирали документи, телефони та особисті речі, тримали їх у заручниках. «Реабілітація» полягала у важкій праці: на будівництві, розвантаженні, земельних роботах тощо. До тих, хто відмовлявся, застосовували заходи фізичного впливу. Умови проживання та харчування були мінімальними. Потерпілі постійно перебували під наглядом.

Грошей за виснажливу роботу люди не отримували, усі кошти йшли до «благодійної» організації та опинялися на особистому рахунку її керівника. З одного «реабілітаційного центру» він отримував до 4 тисяч гривень на день.

Наразі тривають обшукові заходи. За фактом відкрито кримінальне провадження за торгівлю людьми. Винному загрожує до 12 років позбавлення волі.

Наразі ведеться досудове розслідування.

Фото: національна поліція

 

photo5240454374726151055
Схожі новини