Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Львівщині за тиждень ще 625 людей захворіло на кір
13 Січня, 19:21
logo-black

На Львівщині за тиждень ще 625 людей захворіло на кір

Ярина Кучерява

За минулий тиждень зареєстровано 625 випадків кору у Львівській області, в тому числі 430 дітей до 17 років, що становить 68,8%, серед дорослих – 195 випадків (31,2 %).

«Найбільше випадків зареєстровано у віковій групі 5-9р. 73,7% хворих дітей не мають щеплень проти кору. Госпіталізовано з діагнозом кір в інфекційні стаціонари області 376 осіб ( 60,2%), у тому числі 232 дітей віком до 17 років», – розповіла лікар-інфекціоніст Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Наталія Тімко.

 

73,7% хворих – взагалі не вакциновані. Оскільки лікарні переповнені хворими, серед батьків поширюється паніка через некомфортні умови перебування у стаціонарі. Проте, зі слів лікарки, хворим у госпіталізації не відмовляють.

“Кожен сімейний лікар попереджав: не хочете вакцинуватись – готуйтесь захворіти, особливо під час спалаху. Також профільні лікарні не можуть вмістити усіх хворих. Основна мета зараз – перепрофілювати відділення так, щоб, наприклад, хворі з проносом і ангіною, не зустрілися з хворими на кір. Під час спалаху можна жертвувати комфортом і кожному хворому ніхто не гарантує одномісної палати. Головне – надати медичну допомогу. Спалах – це надзвичайна ситуація, яка потребує розуміння», – каже Наталія Тімко.

Львівській обласній інфекційній клінічній лікарні хворі на кір від 29 днів до 2 років з батьками госпіталізуються у бокси приймально-діагностичного відділення. Їх небагато. Діти старше 2 років і до 10 – один з корпусів 3-ого відділення Кирила і Мефодія, 22, старші – 7 відділення на вул. Лисенка, 45.

«Кожна людина має прийняти для себе рішення. Хто хоче, той щепиться і має комфорт вдома, а хто не хоче, той хворіє і опиняється у переповненому стаціонарі. Але незнання породжує міфи, а паніка у соцмережах щодо «страшної» вакцини зробила своє. У сьогоднішній ситуації карантин у школах, на жаль, не врятує, бо інкубаційний період вірусу кору – 21 день. За цей час після карантину все одно до класу прийде вже заразна дитина в кінці інкубаційного періоду і всі знову почнуть хворіти повторно. Якщо б всі були вакциновані двічі, як це мало би бути, то небезпеки не було. Зупинити це може лише хвороба або двократна вакцинація», – розповіла LMN Наталія Тімко.

Фото: Уніан

Схожі новини