Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Львівщині зафіксували півсотні хворих на свинку
25 Липня, 17:43

На Львівщині зафіксували півсотні хворих на свинку

На Львівщині упродовж першого півріччя 2019 року зафіксували 49 випадків епідемічного паротиту, у народі – свинки. Найбільшу захворюваність фіксують серед дітей у віковій групі 10-14 років. Про це повідомляє Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України.

«Кожен п’ятий хворий не має щеплення проти захворювання. Зростання епідемічного паротиту є у Дрогобицькому та Яворівському районах, а також у Бориславі, Стрию та Львові”, – кажуть у Львівському обласному лабораторному центрі МОЗ.

 

Епідемічний паротит – це гостре інфекційне захворювання, яке характеризується гарячкою, інтоксикацією та ураженням слинних залоз. Коли збудник  потрапляє до організму, то завжди затримується в слинних залозах і з дрібними крапельками слини потрапляє в повітря.

Джерелом інфекції є людина, хвора на маніфесту, стерту і безсимптомну форму хвороби. Найзаразнішою особа є в перші 3 – 5 днів від початку хвороби. Щоб заразитися, необхідно тісно контактувати з хворим. Інфекція може передаватися також через предмети. Збудник хвороби виділяється зі слиною під час розмови, кашлю і чхання.

Найчастіше на свинку хворіють діти. У хлопчиків недуга спостерігається в півтора рази частіше, ніж у дівчаток. Найуразливішим є вік від 5 до 15 років. Діти до року хворіють дуже рідко, їх захищає вроджений імунітет, отриманий від матері, якщо вона свого часу хворіла на паротит. В осіб, які перехворіли на епідемічний паротит будь-якої форми розвивається стійкий тривалий імунітет.

“Епідемічний паротит є однією з поширеніших  інфекцій в світі. Особливу увагу приділяють цій хворобі через велику кількість тяжких ускладнень: чоловіче безпліддя,євнухоїдизм, цукровий діабет II типу, хронічний панкреатит, ураження ЦНС”, – говорять медики.

Вакцинацію для профілактики кору, епідемічного паротиту та краснухи проводять у віці 12 місяців. Друге щеплення – у віці 6 років.

Фото: allwomens

Схожі новини