Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Львівщині запускають масове тестування на коронавірус
27 Березня, 18:39

На Львівщині запускають масове тестування на коронавірус

Львівський ІТ Кластер спільно з ЛОДА запускають кампанію з масового тестування населення Львова та області на COVID-19.

У понеділок, 23 березня Львівський ІТ Кластер вперше оголосив про благодійний проект United for health. Так ІТ-спільнота міста вирішила допомогти землякам у боротьбі з поширенням COVID-19. За чотири дні учасники Кластеру зібрали 3 млн грн. За них закуплять експрес-тести на виявлення антитіл COVID-19. Перша партія – 20 тис тестів – отримають протягом 9 днів.

«Усі ми перебуваємо на карантині і навіть не здогадуємося, якою є реальна статистика хворих на COVID-19 у місті та області. У деяких людей коронавірус може проходити без симптомів, хтось лежить у медзакладах з іншими діагнозами, які теж можуть бути і з коронавірусом. Але, щоб боротись з ним, нам потрібні цифри і максимальна кількість даних. Тому запровадження масового тестування експрес-тестами вважаємо дуже важливим кроком на цей момент”, – каже Степан Веселовський із Львівського ІТ Кластеру.

Перші тестування пропонуватимуть пройти тим мешканцям Львова та області, які нещодавно повернулися з-за кордону. Також зможуть ті люди, які контактували з хворими раніше.

«Тестування для всіх буде безкоштовним. Поки думаємо, що буде проводитися виїзними пересувними лабораторіями», – додає піар-директор Львівського ІТ Кластеру Христина Максименко.

Усі результати тестів лаборанти занесуть у відповідні бази даних.

“Вони будуть ретельно аналізуватись, а після проведення великої кількості тестів зможуть робити прогнози щодо завантаженості медзакладів. Також буде можливість виділити окремі геолокації швидкого поширення вірусу, на які потрібно буде звернути особливу увагу”, – додав Степан Веселовський.

Під час першого пілотного етапу масового тестування заплановано провести 10 тис. експрес-тестів. Після цього кампанія масового тестування перейде на постійний режим роботи.

Нагадаємо, що на Львівщині зафіксували третій випадок захворювання коронавірусом. Захворів 57-річний чоловік, який нещодавно повернувся з Італії. Пацієнт перебуває на лікуванні у Львівській обласній інфекційній клінічній лікарні.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини