Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Львівщині стартували місцеві вибори: що важливо знати
25 Жовтня, 08:20

На Львівщині стартували місцеві вибори: що важливо знати

Сьогодні, 25 жовтня, в Україні відбудуться місцеві вибори. Очікувано у них візьмуть участь 1,9 млн виборців із Львівщини. Голосування розпочнеться на виборчих дільницях з 8:00 та триватиме до 20:00 без перерви. У нашій області обиратимуть депутатів в обласну раду, до семи районних рад та у 39 міських рад.

Виборчі бюлетені будуть п’яти кольорів: для виборів депутатів Львівської обласної ради — блакитного кольору; районних рад (їх буде 7 на території області) – світло-зеленого; міських рад (39) – світло-жовтого; сільських (18), селищних (16) рад – кремового; з виборів сільських, селищних, міських голів – світло-рожевого кольору, – повідомляє ЛОДА.

В одному із бюлетенів треба буде поставити лише одну позначку, а в іншому – поставити позначку та вписати цифру за трафаретом.

Бюлетень нової форми необхідно «читати» по гризонталі: ліворуч розташований перелік партій, посередині два квадратики для позначок, а праворуч пронумерований перелік кандидатів від цієї партії.

Щоб заповнити такий бюллетень необхідно: обрати партію та поставити відмітку («галочку», «плюсик» чи будь-яку іншу) в першому квадраті для волевиявлення за партію.

До другого квадрату потрібно вписати номер кандидата. Кандидата від цієї партії, за якого ви хочете проголосувати (Кандидати будуть зазначені поруч із назвою партії, кожна партія може висунути на окрузі від 5 до 12 кандидатів).

БУДЬТЕ УВАЖНИМИ при внесенні цифри для голосування за кандидата. Варто внести максимально точний номер, який зазначений біля прізвища кандидата, якому ви віддаєте свій голос. Наприклад, не 6, а 06.

Ви можете голосувати лише за партію і не обирати кандидата, але ви НЕ МОЖЕТЕ вибрати кандидата і не поставити відмітки біля партії.

НЕ МОЖНА проголосувати за одну партію, а кандидата обирати з іншої.

ВАЖЛИВО: голос виборця точно НЕ буде зараховано, якщо виборець проголосує за кандидата, але не поставить позначку за партію або ж поставить позначки навпроти декількох партій.

Із зразком заповнення можна також ознайомитися в інфографіці під матеріалом.

До слова, на сьогоднішніх виборах на Львівщині оберуть депутатів до 81 місцевої ради. 84 депутатів у обласну раду та 64 до Львівської міської ради.

Місцеві вибори в Україні вперше пройдуть в умовах пандемії. Тому у Міністерстві охорони здоров’я не виключають спалах COVID-19 після голосування. Для виборців розробили цілі рекомендації, як саме сьогодні прийти на голосування. Зокрема: просять брати з собою власну кулькову ручку, обов’язково надіти маску. До речі, за нехтування останньою рекомендацією загрожує штраф. Окрім того, кожному виборцю перед входом у приміщення дільниці мірятимуть температуру. Пропускатимуть одночасно в середину не більше 5 осіб. Люди матимуть змогу скористатись дезінфекторами.

До виборців, які перебувають на самоізоляції з підозрою чи захворюванням на COVID-19, приїжджатиме виїзна виборча комісія.

 

 

439504985
1827621918-58137774413_3_0
Схожі новини