На Личаківський цвинтар у Львові знову повернулися вандали – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Личаківський цвинтар у Львові знову повернулися вандали
10 Грудня, 08:57

На Личаківський цвинтар у Львові знову повернулися вандали

Вчора охорона Личаківського кладовища у Львові затримала чотирьох чоловіків, які намагалися пошкодити конструкції біля левів на Цвинтарі орлят. Їх помітили близько 14:50 на камерах відеоспостереження. Охоронці викликали поліцію, передає Zaxid.net.

«Ці чотири молоді особи затримані, з ними працює поліція. Пошкодження на конструкціях незначні, виламано кусок площею приблизно 35 сантиметрів», — повідомив директор Личаківського цвинтаря Михайло Нагай.

Скульптури левів повернули на Цвинтар Орлят у грудні 2015 року. Їх розмістили біля входу з південного боку. На щитах були написи польською мовою «Zawsze wierny» – «Завжди вірний». Його доповнював напис на іншому камені «Tobie Polsko» – «Тобі, Польщо». На одному із щитів також був герб Польщі, на іншому – герб Львова. Скульптури з цвинтаря прибрала радянська влада у 70-их роках минулого століття. Сьогодні на щитах левів цих написів та гербів немає.

Повернення левів на Цвинтар Орлят у 2015 році призвело до політичного скандалу. Їх перевезли з ініціативи польського міністерства культури без погодження з українською владою. Відтоді скульптури стояли закриті дерев’яними щитами.

Нагадаємо, що 5 грудня невідомі уже пошкоджували конструкції довкола левів на Цвинтарі орлят. Тоді провокаторів не вдалось затримати.

Відео