На Мостищині педагоги судяться за директорське крісло | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Мостищині педагоги судяться за директорське крісло
23 Листопада, 15:11
logo-black

На Мостищині педагоги судяться за директорське крісло

Юлія Швидко

У Судововишнянській ОТГ розгорівся скандал навколо посади директора Бортятинської школи. У вересні відділ освіти, культури та туризму, сім’ї, молоді та спорту Судововишнянської міської ради Мостиського району організував конкурс, у якому взяли участь двоє педагогів – судововишнянка Марія Горечко, вчителька української мови даного закладу, та мешканка сусідньої Віжомлі Галина Шалавило. Вона викладає економіку у Новояворівському ліцеї.

Голоси членів комісії розділились порівну, та більшу кількість балів набрала Шалавило. Марія Горечко не згідна з таким рішенням комісії. Вважає, її члени працювали з порушеннями. Звернулася до суду.

«Комісія, яка оцінювала цей конкурс, була сформована з грубими порушеннями, – розповідає LMN Марія Горечко. – Ще до конкурсу ми мали серйозні зауваження до складу журі, але висловлювали їх лише усно. Я не мала часу на письмові звернення, адже готувалася до іспитів».

Горечко підтримали колеги – вимагали від депутатів міської ради скасувати рішення конкурсної комісії. Однак на сесійному засіданні 13 листопада це питання не включили в порядок денний. Оскільки стосовно даної справи скеровано позов до суду, депутати вирішили дочекатися його рішення.

Напередодні, 11 листопада, Галина Шалавило таки приступила до обов’язків директора. Перші робочі дні виявилися непростими – активісти разом з кількома батьками учнів намагалися не допустити її до робочого місця. Дирекція школи викликала поліцію.

«Активісти, які виступили проти мене, вимагали призначення іншого директора. Такого, який їм був потрібен, – каже LMN Галина Шалавило. – Раніше я припускала, що у цій школі можуть бути «скелети у шафі». І не помилилася. Виявилося, що дружина одного з тих активістів влаштована у школі технічним працівником та охоронцем. Але усі знають, що останніми роками вона періодично їздить закордон. Завгосп чотири роки не ставив підпису – за нього це робила адміністрація школи. Бувало, що класи зводили докупи, а вчителям писали години».

Жінка зізнається, що перші робочі дні для неї виявилися «пеклом».

«Коли я була на роботі, заступниця директора за моїми плечима скликала педраду. На ній склали це звернення до депутатів, аби анулювати наказ про моє призначення. І вона не розуміє, що перевищила своє повноваження», – додає Галина Шалавило.

Начальник відділу освіти Судововишнянської міської ради Галина Курляк стверджує, що призначення директора школи відбулося на законних засадах без жодних порушень.

«У положенні, за яким проводили конкурс, чітко прописано, що комісія має складатися з рівнозначної кількості учасників з обох сторін. Тож до журі увійшли два представники з міської ради, двоє – з відділу освіти, два директори шкіл, два педагоги Бортятинського НВК, двоє батьків, двоє вихованців цієї школи. Тепер до одного з вихованців сторона, яка програла, має претензії. Мовляв, він не мав права оцінювати, бо не має вищої освіти. Але ж для участі в комісії вона не є обов’язкова. Тим паче, він – розумний чоловік, колишній депутат Бортятинської сільради», – каже Галина Курляк.

Чиновниця дивується, чому Марія Горечко аж тепер висловила незадоволення комісією.

«Місяць на сайті міської ради висіло оголошення про конкурс та склад комісії – зауважень не було. Голова комісії під час конкурсу питав, чи є претензії. Не було. Тепер вчитель, яка програла, не може змиритися з поразкою. Звернулася до суду – добре, чекаємо рішення. Прикро тільки, що навколо цієї ситуації дехто влаштовує цирк», – додає Курляк.

Фото: скрін із відео в Ютуб “Зустріч нового директора Бортятинського НВК з колективом школи”

  • 0
  • 4237
Відео