Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Мостищині побудують сухий порт: схожий є лише в Одесі
11 Травня, 15:11
logo-black

На Мостищині побудують сухий порт: схожий є лише в Одесі

Між містом Мостиська, селами Волиця та Годині, планують побудувати індустріальний парк «Мостиський сухий порт». Він буде розташований неподалік від залізничних станцій Мостиська-1 та Мостиська-2, поряд з автошляхом М 11 Львів – КПП «Шегині», який прямує до Перемишля.

Місцева влада уже оприлюднила детальний план території цього будівництва. Зараз керівники ОТГ разом з представниками ЛОДА працюють над документами, необхідними для зведення цього порту.

Попередньо це має бути логістичний хаб площею 63,25 га для перевантаження та зберігання товарів, які перевозитимуть залізницею в ЄС та країни Азії.

Індустріальний парк має розташуватися на земельній ділянці, що перебуває у комунальній власності ОТГ, яку планують поділити на 15 зон.

На території парку планують побудувати логістичний комплекс зі складами для зберігання товарів (13,3 га), об’єкти транспортної інфраструктури зі стоянками вантажівок та зоною відпочинку водіїв (4,47 га), перевантажувальний комплекс для нафтопродуктів, збіжжя та інших товарів (6,35 га), допоміжні об’єкти залізниці з депо для локомотивів (4,22 га), під’їзні колії європейського і так званого радянського стандартів та інші об’єкти.

«Пріоритетними для розміщення галузями діяльності є підприємства з новітніми технологіями по зберіганню рідинно-зернового речовин, підприємств меблевих виробів, машинобудування та холодильників для заготівлі ягід і грибів, а також об’єкти логістики, сервісного обслуговування», – йдеться в описі проєкту.

865331

Про будівництво такого порту заговорили ще у 2017 році. Це мав бути великий логістичний хаб для розвантаження, перевантаження та зберігання різноманітних товарів та сировини з України і азійських країн, які мали би перевозити залізницею як в країни Євросоюзу, так й в зворотному напрямку. Тоді його вартість становила 54,2 мільйони доларів.

«Це дуже серйозний об’єкт не лише для Львівщини, а й для України зокрема, тому маємо добре до нього підготуватися. Зараз активно працюємо над документацією. У цьому нам допомагає Львівська облдержадміністрація. Голова ЛОДА Максим Козицький долучив до цього проєкту свого радника, з яким ми постійно контактуємо, – говорить LMN міський голова Мостиськ Сергій Сторожук. – Уже декілька інвесторів зголосилися взяти участь у будівництві цього порту, але поки про щось конкретне говорити рано. Думаю, що через два тижні ми вже будемо мати більше інформації».

Цей порт стане другим в Україні. Перший такий комплекс працює в Одесі.

Фото: Мостиська міська рада

Схожі новини