Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Миколаївщині просять допомогти психіатричній лікарні
18 Листопада, 15:39
logo-black

На Миколаївщині просять допомогти психіатричній лікарні

Вікторія Ничта

Адміністрація КНП ЛОР «Львівська обласна психіатрична лікарня «Заклад» звертається до усіх небайдужих за допомогою. Медустанові дуже не вистачає продуктів харчування, засобів індивідуального захисту, миючих засобів та багато інших речей.

«Зараз наша лікарня перебуває у дуже складному фінансовому становищі, — розповідає директор установи Юрій Шипов. – З 1 квітня ми вступили в другий етап медичної реформи та підписали Договір з Національною службою здоров’я України. За його умовами – фінансується пролікований випадок, але, на жаль, ряд інших послуг, які надає КНП ЛОР «Львівська обласна психіатрична лікарня «Заклад», ні, відповідно до Статутної діяльності. Зокрема не враховано категорію, так званих «соціальних пацієнтів». У нас є люди, які перебувають на довготривалому лікуванні у зв’язку з хронічним перебігом психічних захворювань, вони не виписуються роками. Є особи, які перебувають на примусовому лікуванні згідно з рішенням суду. На всіх цих людей в Договорі з НСЗ України кошти не передбачено. А наша установа просто не має змоги закупити необхідні медикаменти та продукти харчування».

Зі слів лікаря зараз НСЗУ опрацьовує механізм перехідного фінансування для спеціалізованих закладів охорони здоров’я. Однак це потребує певного часу, саме тому лікарня змушена шукати альтернативні джерела надходжень та просити допомоги в благодійників. Найбільше медзаклад потребує продуктів харчування та медикаментів.

«Зараз ми вже боргуємо майже 300 тисяч гривень постачальникам за продукти харчування, — продовжує Юрій Шипов. – А щоб прогодувати наших пацієнтів нам до кінця року потрібно ще дуже багато продуктів. До прикладу, хліба потребуємо 6 тисяч кілограмів, масла – 240 кілограмів, молока – 1 тисячу літрів, картоплі – 2 тисячі кілограмів, буряка – 1800 кілограмів, цибулі – 1 тисячу кілограмів, капусти – 3,5 тисячі кілограмів, моркви – 1 тисячу кілограмів, солі – 50 кілограмів, оцту – 15 кілограмів, макаронів – 1 тисячу кілограмів, олії – 500 кілограмів, гороху – 1 тисячу кілограмів, яєць – 14 тисяч штук, крупи вівсяної – 800 кілограмів, крупи гречаної – 500 кілограмів, рису – 500 кілограмів, цукру – 1100 кілограмів, борошна – 100 кілограмів, та багато іншого. Я вже не кажу про медикаменти та засоби гігієни. Тому, звертаюся до усіх небайдужих за допомогою».

Для всіх небайдужих – благочинний рахунок установи у форматі IBAN – 923052990000026001021006386 (Привтбанк).

Схожі новини