Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Миколаївщині працівникам психлікарні пообіцяли виплатити всі зарплатні борги
25 Серпня, 14:36
logo-black

На Миколаївщині працівникам психлікарні пообіцяли виплатити всі зарплатні борги

Вікторія Ничта

У Департаменті охорони здоров’я ЛОДА відбулась зустріч із дирекцією психіатричної лікарні «Заклад», що на Миколаївщині. Обговорили проблеми медустанови та шляхи виходу з кризи. Пообіцяли вже у вересні виплатити зарплату, яку працівники не отримують вже понад 3 місяці.

«Така зустріч була ініційована для того, щоб зменшити соціальну напругу серед колективу лікарні, та до кінця з’ясувати, як діяти далі, — розповідає директорм медустанови Юрій Шипов. – Я вкотре роз’яснив присутнім, що ситуація з недофінансуванням установи виникла внаслідок того, що при оплаті послуг, які надає наша медустанова Національною службою здоров’я України, не оплачується ряд послуг, зокрема не враховано сегмент так званих «соціальних пацієнтів», які роками не виписуються з лікарні. Таких у нас майже 200. А ще є особи, до яких застосовано заходи примусового медичного характеру, згідно рішень суду. Така категорія пацієнтів не належать до пролікованих випадків. Їх мали б оплачувати з бюджету Міністерства соціальної політики та Пенітенціарної служби. Однак, цей механізм не врегульовано. Тому лікарня, надаючи послуги згідно з статутною діяльністю, не отримує за них оплату».

Зі слів лікаря, для того, щоб вийти із цієї затяжної кризи, МОЗ провело глибинний аудит щодо договорів з НСЗУ. Відповідною постановою передбачено механізм перехідного фінансового забезпечення. Він передбачає подання та затвердження плану розвитку закладу охорони здоров’я власником (Львівська обласна рада ) або Госпітальною радою Львівського госпітального округу з подальшим укладанням додаткового договору зі службою здоров’я.

myk2

«Ця процедура має певні терміни, на які неможливо вплинути, тому існує, на жаль, соціальна напруга серед колективу, – каже Юрій Шипов. – Із НСЗУ маємо підписати договір та подати свої пропозиції розвитку закладу. Після цього сподіваємось отримати в передбачені строки дофінансування, завдяки якому зможемо погасити заборгованість по зарплаті перед працівниками лікарні.

Працівникам медзакладу обіцяють вже до 15 вересня виплатити всі заборговані гроші. А це, до слова, зарплатня майже за 4 місяці роботи.

У свою чергу в Департаменті ОЗ наголосили, що служба здоров’я такі договори буде укладати тільки на дофінансування установ до кінця 2020 року. Установам, які планують продовжити їх і дальше, потрібно виконати всі умови та вимоги передбачені нормативними документами.

Нагадаємо, психіатрична лікарня «Заклад» перестала отримувати дофінансування. Ситуація призвела до того, що працівникам медустанови понад три місяці не виплачують зарплатні, а пацієнти харчувалися лише коштом волонтерів і небайдужих. На початку серпня працівники лікарні вийшли на акцію-протест. Перекрили трасу. Люди боялися, якщо керівництво до 20 серпня не подасть план розвитку лікарні, то 1 вересня їхню установу можуть закрити, і вони втратять роботу.

Схожі новини