Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Миколаївщині проведуть велопробіг “Тур de Дністер”
09 Вересня, 15:16

На Миколаївщині проведуть велопробіг “Тур de Дністер”

14 вересня у Розвадові, що у Миколаївському районі, відбудеться збір роверистів. Звідси стартуватиме велопробіг “Тур де Франс”.

Уже другий рік поспіль захід організовує миколаївський осередок Української Галицької Партії.

Пролягатиме маршрут селами Розвадів, Верин, Крупське, Розділ, Березина, Київець, Черниця, Пісочна та Надітичі. Його довжина – близько 26 кілометрів.

“Тур де Дністер” – це шлях мальовничими і пам’ятними місцинами Розвадівської об’єднаної територіальної громади та сусідніх із громадою населених пунктів. А таких нам не бракує! Маємо археологічні залишки давніх поселень, старий дуб, під яким, кажуть, відпочивав Хмельницький, палацовий комплекс резиденції Жевуських-Лянцкоронських, старий костел і церкву у Верині, де в образі Ісуса зображений Кузьма Скрябін”, – розповідає один із організаторів веломарафону, уродженець Розвадова Мирослав Брегман.

Саме тут, на території Розвадівської громади, у Черниці, Надітичах, Пісочній, на початку 20 століття були розташовані тренувальні табори Українських Січових Стрільців. Тут стояли казарми, відбувалися вишколи українських воїнів. А в Розвадівській церкві досі зберігають знамено УСС, яке освятив митрополит Андрей Шептицький.

Учасники велопробігу також матимуть нагоду сфотографуватися на мальовничих берегах Дністра та підкріпитися на фінішній точці у Надітичах смачним кулішем, який вже другий рік варитимуть представники миколаївського осередку “Самооборони”.

Мету такого велопробігу пояснюють просто: ровери є чи не в кожній хаті, людям хочеться незвично провести дозвілля, хочеться відчувати свято. А крім того, велопробіг зацікавлює молодь і старших, здружує громаду, а ще – рекламує її та її цікаві туристичні місцини для всіх, хто візьме участь або довідається про марафон.

До участі у “Тур де Дністер” запрошують усіх зацікавлених від 14 років. Участь у заході безкоштовна. Просять лише не забути власні велосипеди та заповнити електронну форму реєстрації.

“Ми сподіваємося не менше, ніж на сотню учасників пробігу цього року. Крім того, ми запросили також професійних спортсменів. Зокрема, учасників тріатлону Ironman. Хочемо, щоб, крім усього іншого, люди бачили приклад і в спорті. Бо ж учасники будуть з різних міст”, – додає Брегман.

Нагадаємо, торік у “Тур де Дністер” взяли участь майже 100 осіб з усіх сіл Розвадівської ОТГ, а також з Дрогобича, Жидачева та Львова.

Схожі новини