Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Миколаївщині шукають місце для собачого притулку
28 Травня, 16:47
logo-black

На Миколаївщині шукають місце для собачого притулку

Вікторія Ничта

Житель Нового Роздолу Олег Печенюк торік створив притулок для бездомних собак. Облаштував його на території колишнього комбінату “Сірка”. Доглядає зараз за 10-ма тваринами. Однак собак-безхатьків в місті набагато більше, тож чоловік шукає можливості, аби прихистити усіх.

«Торік у лютому я підбрав на вулиці голодного і змерзлого пса-дівчинку. Господиня набавилася і просто викинула її на вулицю. А тварина ходила поміж людьми і шукала її. Я забрав пса додому. А після того випадку почав опікуватися усіма собаками-безхатьками Нового Роздолу. Якщо чесно, ніколи не думав, що любов до тварин переросте у такий волонтерський рух», – усміхається чоловік.

Пан Олег – підприємець. Спершу годував та лікував чотирилапих за свій рахунок.  Їздив містом і підвозив собакам корми там, де вони жили. Хворих відвозив до ветеринарів.

100537364_651155888771569_4520359848184905728_n

«Але потім зрозумів, що собак треба оселити під дахом – вберегти від холоду і дощів. Так вирішив обладнати притулок, – розповідає благодійник. – Нам тимчасово дозволили користуватися спорудами колишнього комбінату “Сірка”. Небайдужі допомогли обладнати будки та вольєри. На щастя, люди допомагають – хто грошима, хто кормами. Але цього, на жаль, не вистачає».

Пан Олег розпочав реєстрацію благодійної організації. Планує також виробити документи на притулок. Сподівається, що у міській раді допоможуть знайти для нього територію.

«Зроблю все, щоб мої підопічні більше не залишалися без турботи і нагляду, – каже пан Олег. – Та й як їх можна покинути. Ось, наприклад,  Соня, яка через халатність свого господаря втратила передню лапку. Знайшов її після того, як вона потрапила під машину. Відвіз до ветеринара. Спочатку пробували лапку врятувати, але, на жаль, не вдалося. Та Соня така життєрадісна і сильна собака, що тепер і без лапки веде повноцінне собаче життя. Хатіко також підібрав на вулиці. Коли пес захворів, став непотрібний господарю, і той його вигнав на вулицю. На лікування я витратив 2 тисячі гривень, а господар просто “вмив руки”. І кожен з цих собак має свою дуже сумну історію».

Коли Олег Печенюк має вільний час, возить собак на прогулянки. У теплі дні – навіть на озеро, щоб ті могли досхочу поплавати.

У притулок часто навідуються діти – граються з собаками, годують їх та вигулюють.

Фото: Вікторія Ничта

Схожі новини