Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Миколаївщині у сільській школі відкрили дитсадок
04 Грудня, 14:43
logo-black

На Миколаївщині у сільській школі відкрили дитсадок

Вікторія Ничта

У селі Тернопілля на Миколаївщині у сільській школі учора відкрили дві групи із денним перебуванням дітей. Малюки можуть бути там з 8.00 до 18.00. Проводять час, як у звичайному садку – вчаться співати, танцювати, малювати, готуються до школи. Мають триразове харчування та денний сон.

«Для нас це надзвичайно важлива подія, – каже директор школи Віктор Марчишин. – Адже у Тернопіллі ніколи не було дитячої дошкільної установи, і батьки змушені були возити своїх чад у Липівку або райцентр. Тепер тут зможуть навчатися та проводити дозвілля 40 дітей віком від 3 до 6 років із Тернопілля, Добрян та Красова».

78470827_561383878020962_1910207393753464832_n

Ініціатор створення такого садка – староста села Андрій Кохан та депутати сільської ради Тростянця.

«З десяток років тому ми розпочали у селі будівництво повноцінної дошкільної дитячої установи, але до сьогодні його так і не завершили, – розповідає LMN Андрій Кохан. –  Як би банально це не звучало, але не вистачило коштів. Коли народилася моя перша донечка, ми з дружиною мріяли, що вона буде відвідувати наш дитячий садочок. Але, на жаль, моя дитина вже вчиться у школі, а садка й досі нема. Тож коли народилася моя друга доця, почав оббивати пороги сільської ради нашої Тростянецької ОТГ. На щастя, таких ентузіастів, як я, знайшлося багато, і робота закипіла».

Облаштовували дві групи майже три роки.

«Спочатку треба було привести до ладу шкільні приміщення, – каже начальник відділу освіти Тростянецької ОТГ Віктор Лехович. – Тож змушені були зробити капітальний ремонт даху, утеплити фасад, оновити усі кімнати, а що основне – обладнати сучасний харчоблок. Потім придбати меблі, ліжка та необхідний інвентар. Багато допомогли батьки, які допомагали робити ремонти та розставляти меблі».

Вже наступного року тернопільці хочуть відкрити ще одну групу із денним перебуванням дітей, адже малечі у селі багато. А також довести до ладу подвір’я та встановити новий паркан.

Фото: Вікторія Ничта

Схожі новини