На Миколаївщині впроваджують другий етап медичної реформи | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Миколаївщині впроваджують другий етап медичної реформи
24 Травня, 15:13
logo-black

На Миколаївщині впроваджують другий етап медичної реформи

Вікторія Флагман

Миколаївська районна лікарня – лідер серед районів Львівщини щодо кількості підписаних декларацій із сімейними лікарями, педіатрами та терапевтами.

«Вже понад 80 % жителів Миколаївського району обрали свого лікаря – розповідає LMN головний лікар Ірина Хрущ. – Зважаючи на те, що у нашому районі працює 30 медиків, із якими можна укладати угоди, а населення – понад 45 тисяч, це доволі високий результат. За декілька місяців охопимо усе населення району. Це, безперечно, спільне досягнення наших медиків та голів сільських, селищної та міської рад. Адже саме завдяки їхній фінансовій підтримці ми змогли комп‘ютеризувати усі амбулаторії та ФАПи, впровадити електронний документооблік. Окрім цього, організували електронну реєстратуру та попередній запис на прийом. Тепер у наших медичних закладах зникли черги до сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів».

На останній нараді медиків з очільниками місцевих рад району вирішили приступити до другого етапу медичної реформи. Для цього необхідно забезпечити комп’ютерною технікою медиків вторинної ланки. Усі, без винятку, голови пообіцяли фінансову підтримку.

«Цьогоріч ми плануємо не лише закупити необхідну комп’ютерну техніку для своїх медпрацівників, – каже LMN селищний голова Роздолу Марія Рогуля, – а ще й маємо намір зробити ремонт приміщення нашої амбулаторії. Наразі складаємо кошторис і ведемо перемовини із нашими депутатами, так як не всі розуміють необхідність підтримки сільської медицини».

Доки вторинна медична ланка працює за старою схемою, Миколаївська районна лікарня і надалі обслуговуватиме усіх жителів району. Удень до лікарні можна доїхати навіть із найвіддаленіших населених пунктів, транспортне сполучення там добре. Але в нічний час виникають проблеми. Адже швидка медична допомога, згідно із новими правилами МОЗ, виїжджає тепер лише на екстрені випадки.

«Ми б і раді відправити швидку медичну допомогу, наприклад, до дитини із високою температурою, – каже заступник головного лікаря Оксана Ганич. – Але згідно із новими правилами, на жаль, цього зробити не можемо. Адже тепер екстрену допомогу людина може викликати лише тоді, коли хтось непритомніє, при судомах чи раптовому розладі дихання, порушенні мовлення, слабкості у кінцівках, тобто при станах, які напряму загрожують життю людини. Відверто кажучи, такі правила особисто для мене є дещо суперечливими, але будемо сподіватися, що вже найближчим часом їх удосконалять».

Фото: LMN. На фото працівники медичної галузі і голови місцевих рад Миколаївського району під час наради

Відео