На Перемишлянщині підняли весільну браму у вигляді п’ятиметрового тризуба | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Перемишлянщині підняли весільну браму у вигляді п’ятиметрового тризуба
25 Червня, 19:19
logo-black

На Перемишлянщині підняли весільну браму у вигляді п’ятиметрового тризуба

Антоніна Скляренко

У селі Стрілки Перемишлянського району цими вихідними святкували весілля. Виходила заміж місцева мешканка. Браму нареченої друзі та сусіди прикрасили величезним сосновим витвором у формі тризуба.

«У селі давно є традиція прикрашати брами перед весіллям. Роблять їх у дворах наречених. Напередодні в п’ятницю збираються друзі та сусіди. Міркують, як і що має виглядати. Потім вибирають шістьох дужих хлопців, відправляють до лісу за ялиною. Її скручують у своєрідний вінок. А далі накладають на дерев’яний каркас, збитий із кількох лат. Прикріплюють до них хвою, потім піднімають за допомогою мотузок. Чому саме роблять у формі тризуба? Тому що вважають себе добрими українцями. Вважається, чим вища брама, тим більше потім за неї при викупі молодої заплатить наречений. А ще така брама слугує своєрідним оберегом у день весілля. Кажуть, що гілки ялини обирають як захист від злих думок та вчинків, які можуть бути спрямовані на молодят у їхній день шлюбу», – розповідає Володимир Валах, сільський голова Стрілок.

За словами голови, весільну браму у вигляді тризуба іноді хлопці готують цілу ніч, завершують вже удосвіта. Хлопцям трохи допомагають подружки нареченої, співають пісні та прикрашають браму паперовими квітами і різнобарвними стрічками. По завершенні у центр тризуба вивішують образ з вишитим рушником та саме запрошення на весілля. Традиція прикрашати весільну браму високим ялиновим тризубом є й в інших селах Перемишлянщини, зокрема у селах Волове, Вілявче, Малі Ланки. Перенеслась вона і в межуючі райони та навіть у сусідні області.

Фото: Facebook

Відео