На Перемишлянщині показали “Ремінісценції.UA”: проект вразив самого Президента – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Перемишлянщині показали “Ремінісценції.UA”: проект вразив самого Президента
09 Грудня, 20:49

На Перемишлянщині показали “Ремінісценції.UA”: проект вразив самого Президента

Сьогодні у Перемишлянах представили один з найсильніших та найяскравіших проектів балету “Життя” – “Ремінісценції.UA”. Дійство із десяти новел розкриває непросту тему столітнього нищення української інтелігенції і тотальної русифікації України.

Режисер та автор проекту – Народна артистка України Ірина Мазур. Історично-музичний перформенс складається із міксу жанрів: слово, хореографія, пластика, музика, пісня, поезія, відеоінсталяції. Прем’єра його відбулась наприкінці травня у Львівській опері і тоді зібрала аншлаг.

“Унікальність проекту в тому, що сучасними сценічними засобами ми розповідаємо глядачеві 300-літню історію нищення України російською імперією. “Ремінісценції.UA” – десять новел, своєрідних персональних історій – про Війну, Страх, Репресії, Смерть, але водночас –  про Віру, Життя, Кохання, Надію, Боротьбу за Україну, – каже автор ідеї та режисер Ірина Мазур. – Концепція проекту – “Наша історія: шануємо минуле – творимо майбутнє!”

До проекту залучені три десятки учасників. Співають Назар Савко, Лілія Ваврин та Ірина Доля.

Під час минулотижневої робочої поїздки на Львівщину, Президент Петро Порошенко також відвідав проект у Львові.

unnamed-46-1024x682

“Ремінісценції.UA” має увійти в історію як політичне щеплення від “русского мира”, як символ відродження української нації, як проект, який варто подивитися для того, щоб зрозуміти, яка величезна відповідальність лягає зараз на плечі всієї української нації”, – зазначив, подивившись, Порошенко.

Відео