«На першу репетицію прийшло троє дівчат»: у Миколаєві виступали бандуристки-«етнодарочки» | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«На першу репетицію прийшло троє дівчат»: у Миколаєві виступали бандуристки-«етнодарочки»
28 Жовтня, 13:48
logo-black

«На першу репетицію прийшло троє дівчат»: у Миколаєві виступали бандуристки-«етнодарочки»

Вікторія Ничта

Минулої неділі у приміщенні Миколаївського міського Палацу культури відбувся перший творчий звіт ансамблю бандуристок «Етно Дар». Аби захід відбувся на високому рівні, посприяли міські чиновники. Колектив існує лише півтора року, але вже мав більше 30 виступів та концертів.

«Я давно мріяла заснувати такий колектив, – розповідає LMN керівниця ансамблю Роксолана Швець. – Сама ідея визрівала декілька років. Потім зважилася, кинула клич через соціальні мережі і люди почали відгукуватися. Охочих тоді було дуже багато, а на першу репетицію прийшло лише троє дівчат. Когось лякало те, що вже більше 10-ти років вони не тримали у руках бандуру, хтось засилався на брак часу, а хтось просто не вірив, що нам щось вдасться. Але ми змогли і зараз у нашому «Етно Дарі» – 9 учасниць. Зізнаюся, спочатку нам було дуже важко, ми не мали інструментів. Тай усі ми – молоденькі матусі з маленькими дітками, то ж і час для репетицій було вибрати важко. Але вже за декілька місяців ми змогли пристосуватися і обрати оптимальний для всіх графік зустрічей. Та й інструменти – хто придбав, а хто позичив. Назву для колективу обирали усі гуртом».

Кажуть, що назвали саме «Етно Дар», бо бандура є старовинним етнічним інструментом і треба володіти даром від Бога, щоб його освоїти.

«Кожна із наших учасниць по-своєму особлива, – каже пані Роксолана. – Ось Марта Більська – наше творче слово, наш спокій і світлий розум. А ще вона дуже відповідальна. Оксану Братчик ми називаємо «оксамитовим бархатом» «Етно Дару». У неї просто унікальний голос, який наче гіпнотизує і заворожує. Олена Лисій – наш енергетик і мотиватор, а ще вона дуже хороший організатор. Наймолодша учасниця нашого колективу – Марта Шквирко. Має дуже багато різноманітних захоплень, та все ж бандура залишається у її житті на першому місці. Оксана Мартинець – соловейко «Етно Дару». Її сопрано зачаровує, а ще вона – професіонал, бо у свій час здобула музичну освіту у консерваторії. Світла Балук – наша багатодітна матуся. У свій юний вік вже виховує четверо діток – і це їй аж ніяк не заважає займатися улюбленою справою. Уляна Зварич – стиліст нашого ансамблю. Вона володіє бездоганним смаком, а тому підбір костюмів і аксесуарів до них довіряємо їй».

Роксолану Швець «етнодарочки» називають своєю натхненницею. Кажуть, що вона їх інфікувала любов’ю до музики і до бандури. Колектив став для них другою сім’єю, відпочинком і розрадою після важких робочих буднів.

«Наш творчий шлях починався як хобі, – зізнається Роксолана, – Але зараз ми перетворилися на справжню родину. Усі стали дуже хорошими подругами, переживаємо одна за одну, разом виховуємо діток. Більше того, хотілося б запросити усіх, хто вміє грати на бандурі і не уявляє життя без музики до нашого гурту».

Не інакше, як гордістю Миколаєва, називає колектив і міський голова Андрій Щебель.

«Я сам музикант, – каже Андрій Щебель, – тому знаю, як важливо підтримувати такі творчі ідеї і починання. «Етно Дар», без сумніву, можна назвати візитівкою міста. Колектив приймає участь, чи не в усіх міських заходах, а тому ми намагаємося його підтримувати. Якщо маємо можливість, виділяємо кошти на сценічний одяг, організовуємо гастролі. Дуже тішуся, що моє рідне місто таке багате на талановитих людей».

Фото: Вікторії Ничти

Відео