На підприємствах Львівщини розшукують призовників: як діяти роботодавцям | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На підприємствах Львівщини розшукують призовників: як діяти роботодавцям
12 Квітня, 14:00
logo-black

На підприємствах Львівщини розшукують призовників: як діяти роботодавцям

Мешканці кількох районів області повідомили LMN про те, що представники військових комісаріатів навідуються на місцеві підприємства. Шукають чоловіків призовного віку, аби вручити їм повістки. Чи зобов’язані роботодавці «виказувати» підлеглих, розповів адвокат об’єднання «КредоЛекс» Володимир Рибалко.

«Представники військкоматів можуть у листі до роботодавців зобов’язати їх здійснити оповіщення громадян про призов на строкову військову службу. Під підпис вручити повістку, ознайомити з наказом. Але це аж ніяк не означає, що після отримання відповідного листа керівник повинен одразу залишити усі справи і в присутності представника військкомату йти і розшукувати свого працівника, – каже юрист. – По-перше, він завжди може взяти «тайм-аут» для правової оцінки відповідного листа юридичним відділом, а у разі відсутності такого – для консультації з адвокатом. По-друге, у випадку особистого приходу працівників військкомату роботодавець вправі вимагати від них надсилання відповідного листа поштовою кореспонденцією. По-третє, військові комісари не вправі вільно прогулюватися підприємством, відривати працівників від роботи та вимагати від них документів для встановлення особи. Тому роботодавець може їм це заборонити. У випадку протидії має право викликати поліцію та оскаржити незаконні дії військових комісарів до суду. Зауважу, після отримання повістки керівник все-таки повинен сповістити свого працівника про час та дату явки до військового комісаріату. Якщо ж той захворів або перебуває у відпустці, має це зробити за першої можливості».

Нагадаємо, з 1 квітня в Україні стартував весняний призов в армію, який триватиме до 30 червня. На військову службу до лав ЗСУ призиваються придатні за станом здоров’я до військової служби чоловіки, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років. А також старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

 

ФОТО: Ілюстрація

Відео