регіональні новини
Написати нам
На президентських виборах в Молдові перемогла Майя Санду
16 Листопада, 09:17

На президентських виборах в Молдові перемогла Майя Санду

Переможницею другого туру президентських виборів у Молдові стає експрем’єр-міністерка і представниця проєвропейської опозиції Майя Санду. Про це сьогодні, 16 листопада, повідомила ЦВК Молдови. Там уже підрахували 99,86% голосів.

За Майю Санду віддали свій голос 57,63% виборців. Чинний президент Молдови та проросійський політик Ігор Додон набрав всього 42,37% голосів. Два опитування у день виборів також показали перемогу Майї Санду на виборах. Тепер вона стає четвертою президенткою країни.

В першому турі, який відбувся 1 листопада, також перемагала Майя Санду. Тоді за неї проголосували 36,1% виборців, за Додона – 32,6%.

На попередніх виборах президента у 2016 році до другого туру також пройшли Майя Санду та Ігор Додон, але тоді переміг останній. Для офіційного Києва він має неофіційний статус «політика нон грата» через свої заяви про Крим.

image-8-2

Майя Санду очолює правоцентристську партію «Дія та солідарність». У 2010 році вона закінчила Школу управління імені Джона Ф. Кеннеді — одного з факультетів Гарвардського університету, що готує фахівців у галузі державного управління, економічного розвитку та політології. До 2012 року працювала радницею виконавчого директора Світового банку у Вашингтоні.

У 2012 Санду призначили міністром освіти Молдови. Вона одразу розпочала реформування системи освіти. У 2015 році звільнилася з цієї посади. Чотири місяці торік – з 8 червня до 14 листопада – була прем’єр-міністеркою Молдови.

Майя Санду до президентських виборів обіцяла радикально змінити українсько-молдовські відносини, а також знайти на Заході фінансування для Молдови завдяки довірі до неї у Вашингтоні та Брюсселі.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини