На Пустомитівщині збирають кошти, аби відновити обгорілу церкву | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Пустомитівщині збирають кошти, аби відновити обгорілу церкву
05 Листопада, 20:05
logo-black

На Пустомитівщині збирають кошти, аби відновити обгорілу церкву

У Щирці, що на Пустомитівщині, громада ПЦУ намагається відновити храм, у якому 1 листопада трапилась пожежа. Вогонь завдав серйозних збитків внутрішній частині церкви Різдва Пресвятої Богородиці, потрібні чималі кошти на ремонт.

«Храм зазнав чималих втрат. Повністю зруйнована частина церкви (ризниця) і все майно, що знаходилось у ній, в тому числі і система опалення. Безповоротно пошкоджено паркетну частину Вівтаря, кіптявою знищені щойно виконані розписи алтарної частини, суттєво завдано збитків новому іконостасу та всій внутрішній частині церкви», – розповів настоятель храму отець Андрій Афтанас.

Священник зізнається, що місцева громада робить все можливе для того, аби відновити історичний храм. Але, на жаль, матеріальні втрати перевищують їхні можливості. Тому, звертаються до всіх небайдужих з проханням допомоги і підтримати у відновленні духовної святині.

Номер рахунку, куди можна надсилати кошти (Приватбанк) 5168 7422 4038 8813.

Нагадаємо, у неділю, першого листопада у храмі Різдва Богородиці ПЦУ, що є сакральною пам’яткою  XVI ст. національного значення виникла пожежа. Фахівці встановили, що причиною загоряння стало коротке замикання на мережевому вході. Пожежа розгорілася о 14 год. дня, коли у храмі після Служби вже нікого не було. На щастя, пожежу вдалося вчасно локалізувати і уникнути подальшого розповсюдженню вогню.

Відео