Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Пустомитівщині молодий адвокат взявся за вирощування горіхів
28 Вересня, 18:31

На Пустомитівщині молодий адвокат взявся за вирощування горіхів

Влад Куксов  із села Поляниці Пустомитівського району заклав цілий горіховий сад. Перші плоди збирає вже цього року, – пише agronews.ua.

Влад адвокат за освітою, зацікавився горіхом, коли задумався як краще використати землю. Обираючи культуру для посадки, думав і про зернові, але для них потрібні більші площі, малину теж не ризикнув.

«З горіхом я сильно не залежатиму від кон’юнктури ринку. Якщо пе­рекупники почнуть «хуліга­нити», я зможу свій урожай притримати, коли ціна буде прийнятною. Потрібно лише створити умови для зберіган­ня – сухе чисте приміщення», — пояснює.

Влад одразу вирішив вкласти зароблені гроші у справу та закласти горіховий сад, аби бачити реальний результат. Сьогодні на 1,5 га росте грецьких горіх. Поміж ним фундук. Таку схему посадки молодий господар вважає своїм ви­находом. Адже фундук можна збирати вже за кілька років, а от перших плодів з грецького горіха варто чекати не раніше, ніж за сім.

Для закладання саду господар використовував найкращі саджанці, здебіль­шого української (чернівець­кої) та молдавської селекцій. Навчався за допомогою Інтер­нету, на YouTube, у законодав­ця «горіхової моди» в Україні Миколи Кіктенка, який займа­ється горіхівництвом понад 50 років.

А щодо окупності – то це питання перспективи. Перші плоди грецьких горіхів мати­ме вже через рік, а фундука, завдяки якісному посадковому матеріалу, — вже трішки збира­тиме і цьогоріч.

Молодий фермер підготував ґрунт і планує розширити насадження. Також облаштував зрошувальну систему і водя­ну свердловину — теж за своїм методом.

 

Схожі новини