регіональні новини
Написати нам
На Пустомитівщині церковними дзвонами скликали людей: військова залишилася без батька та даху над головою
30 Липня, 20:39
logo-black

На Пустомитівщині церковними дзвонами скликали людей: військова залишилася без батька та даху над головою

Юлія Швидко

Отець Петро Терлецький, який править у селі Селисько на Пустомитівщині, закликає людей на допомогу 40-річній кадровій військовій Ірині Лис. Поки жінка перебуває на службі у зоні ООС, згорів її будинок. У пожежі загинув батько Ірини.

«Трагедія трапилася у ніч на 26 липня. Що викликало пожежу, наразі важко сказати. У будинку, який зайнявся, до ротації Ірина жила з батьком та чоловіком Миколою. У нашому селі це дуже шанована родина. Коли Ірину призвали на Схід, господар залишився зі зятем, – розповідає LMN отець Петро Терлецький. – У цю ніч Микола довго ремонтував машину. Коли зайшов до хати, почув, що голосно загавкав собака. Тоді відчув, як вдарило теплом. Побачив, що з прибудови, де спав тесть, йшов вогонь. Почав кричати так, що голос зірвав. Хлопчина, який паламарює у храмі, забив у церковні дзвони. Близько 50 людей збіглося на допомогу».

Люди від будинку Ірини Лис до сільського потічка утворили «живий ланцюг». Один одному передавали відра з водою. З вогню вдалося врятувати документи. Господаря дому витягнули мертвим.

«Його знайшли на підлозі. Бідолаха намагався підійти до вікна, рятувався, але не встиг. Микола був у стресовому стані від пережитого. Ми всім селом організували похорон. Ірина, на жаль, не змогла приїхати, аби попрощатися з татом. У неї ротація завершується восени. Хотіли би до того часу відновити будинок», – додає священник.

Ірина Лис служила у військовій частині у селі Ковирі Пустомитівського район. На Донбасі перебуває 2 місяці.

«Прибудова, де загинув чоловік, згоріла вщент. Хата – стара, на дві третіх збудована з соломи та глини. Хочемо викопати новий фундамент і будувати помешкання по мірі надходження коштів. Уже зголосилося лісництво – пообіцяло допомогти з деревом. Демобілізовані військові з частини, де служить Ірина, готові виконувати будівельні роботи. Можливо, хтось би міг допомогти з технікою для будівництва – це б пришвидшило процес».

Для збору пожертв на зведення будинку відкрили рахунок. Усіх, хто хоче допомогти Ірині Лис, може переказати кошти: 4149-4393-1216-4191 (о. Петро Терлецький).

Фото: ілюстративне

Схожі новини