Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На рівні з чоловіками: уперше в історіі ЗСУ з’явиться військова жіноча форма
18 Липня, 15:18

На рівні з чоловіками: уперше в історіі ЗСУ з’явиться військова жіноча форма

Уперше в історії ЗСУ в жінок, які служать в армії, зʼявиться уніфікована жіноча військова форма. Першу партію штанів, кітелів і тактичної білизни вже цього тижня передадуть захисницям України.

Про це повідомляє “BBC News Україна” з посиланням на Міноборони.

Одну з них курує проєкт першої леді Олени Зеленської “Безбар’єрність”. Другу групу – Arm Women Now, очолила депутатка Київради Ірина Никорак. Зараз вони працюють спільно, резюмували у Міноборони.

Авторка проєкту депутатка Ірина Никорак розповідає, що чоловічі розміри й фасони одягу не відповідають жіночим. Штани можуть добре сидіти в стегнах, але будуть завеликі в талії, у кітелів – задовгі рукави, плече спускається майже до ліктя.

6455b434-1a7c-4d6c-83fc-dbb3fc065a22

Волонтерів попросили проаналізувати досвід щодо жіночої форми в арміях інших країн, звернувши увагу на типи фігур. Це дозволить на перших етапах індивідуально підбирати жінкам одяг.

«Жінкам доводиться перешивати форму або пристосувати її булавками та тактичним ременем у польових умовах. Це незручно й нефункціонально», – наголошує авторка проєкту.

Лекала для однострою розробили за жіночою формою збройних сил США, однією з найкращих у світі. Одяг для військових відшили з якісного “пікселю”, що замовили у Польщі, розповідає депутатка.

Також Arm Women Now планує запустити виробництво:

  • футболок,
  • тактичних сорочок “убокс”,
  • термобілизни,
  • теплого зимового одягу, який розроблятимуть за новими лекалами.

Проєкт фінансується благодійними внесками й через аукціони за участю зірок шоубізу та спортсменів.

Волонтерам уже вдалося зібрати 400 тис. грн, яких вистачило на пошив 300 комплектів. Проте Никорак згодом планує забезпечити зручним одягом усіх дівчат, які служать у ЗСУ.

Схожі новини