На Самбірщині 20-річний фельдшер прийняв пологи у швидкій | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Самбірщині 20-річний фельдшер прийняв пологи у швидкій
18 Лютого, 15:53

На Самбірщині 20-річний фельдшер прийняв пологи у швидкій

20-річному фельдшеру з медицини невідкладних станів пункту базування «Добромиль» Андріяну Панкуличу вперше у житті довелося прийняти пологи прямо у машині «швидкої». Хоча для хлопця такий досвід був вперше, малюк народився здоровим. З мамою також все в порядку, повідомили у Львівському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Виклик «пологи» надійшов на робочий планшет фельдшера пізно ввечері. Коли він з водієм приїхав на виклик у село, у жінки вже почалися перейми.

У Старому Самборі, де жінка стояла на обліку, їй саме на цей час поставили термін пологів. Та жінка не поїхала до пологового, бо не було жодних ознак, що вона саме цього дня буде народжувати. Перейми почалися раптово.

Жінку на ношах занесли у «швидку», сподіваючись довести до пологового. Але дорогою фельшер помітив, що час між переймами зменшується – щодві хвилини, кожні півтори. І зрозумів, що до пологового довести не встигнуть.

«Телефоную в ОДВ черговому відповідальному лікарю, нехай дадуть лікарську бригаду на підмогу.  Я сам, досвіду приймати пологи в мене не було, та й де б він узявся – мені, як пишуть лікарі в своїх картках, повних 20 років. Треба перестрахуватися. Диспетчер одразу організувала бригаду зі Старого Самбора – вони їхали мені назустріч», — зазначає хлопець.

Доїжджаючи до Добромиля, фельдшер помітив, що пологи почнуться з хвилини на хвилину.

«Кажу водієві, давай на наш пункт базування – там принаймні колега фельдшер Зорян чергує, вже не сам буду. Тільки заїхали в Добромиль,  міряю породіллі тиск, як відійшли навколоплідні води. Ну що ж, народжуємо. Очі в жінки перелякані, нічого, справимось! Водій побіг за колегою, я дію за протоколом», – розповів Андріан.

Дитинка народилася дуже швидко. Як на перший раз, зізнається медик, то як на замовлення.

«То такі емоції, я вам скажу! Не передати. Якраз прийшов фельдшер, ми наклали затискачі, перерізали пуповину. Зробили новонародженому хлопчику первинний туалет. Дитину оцінили – малюк повністю здоровий. І перше, що зробив на цьому світі хлопчик – то почав усміхатися! Усмішка і рефлекс смоктання. Ми були такі щасливі», — усміхається і щиро тішиться Андріян.

Далі породіллю транспортували до пологового.

«51 сантиметр, три кілограми. Здоровий хлопчик», – сказала акушерка стаціонарного відділення. І ми такі на крилах поїхали на свою підстанцію і до ранку ділились емоціями та фантазували, яким дужим, розумним та щасливим виросте цей малюк», — зазначає Андріян.

Відео