На Самбірщині члени однієї з ДВК відмовилися працювати на виборах | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Самбірщині члени однієї з ДВК відмовилися працювати на виборах
16 Жовтня, 16:07

На Самбірщині члени однієї з ДВК відмовилися працювати на виборах

Дільнична виборча комісія №461508, що у селі Нижня Яблунька Самбірського району не провела свого першого засідання. Члени комісії відмовляються працювати на виборах, пояснюючи, що не давали згоди на роботу у ДВК.  Ймовірно, ще однією з причин може бути рішення Львівського окружного адміністративного суду, який визнав протиправним дії Львівської обласної державної адміністрації щодо відмови декільком населеним пунктам в об’єднанні у територіальну громаду з центром у селі Нижня Яблунька, – про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

9 жовтня на засіданні Боринська селищна територіальна виборча комісія утворила 30 дільничних виборчих комісій, однією з яких є  ДВК №461508. Це – середня виборча дільниця у селі Нижня Яблунька Самбірського району. Вона налічує 1023 виборці. До її складу увійшли представники від 11 суб’єктів подань.

9 жовтня – останній день, коли територіальні виборчі комісії мали утворити ДВК. У свою чергу, дільничні виборчі комісії мали провести свої перші засідання не пізніше, як на другий день після їх утворення. Крайнім терміном було 11 жовтня. Однак, станом на сьогодні ДВК № 461508 не провела засідання.

«Куратор почав обдзвонювати голову та членів комісії, що потрібно провести перше засідання, прийняти присягу членам ДВК. Поступово люди почали у телефонних дзвінках відмовлятися працювати. В нас виникли питання, як таке може бути. 3-4 дні тому вони подавали заяви, що дають згоду на роботу, а пройшло декілька днів і вже не хочуть. Аргументів я не почув, як і голова територіальної комісії. Вони говорили, що просто не хочуть. Просили, вмовляли провести перше засідання. А далі, хто не захоче, будуть проведені заміни. Ми різними методами намагалися запустити роботу, зверталися до суб’єктів подань, я туди поїхав особисто, але позитивного рішення для нас і для роботи ДВК не було», – розповів юрист Самбірської районної ТВК Василь Цап.

Юрист додав, що про цю ситуацію повідомили у Турківську районну державну адміністрацію, оскільки населений пункт за старим територіальним устроєм входить до цього району, а також Самбірську районну державну адміністрацію згідно з новим поділом і правоохоронні органи.

В ОПОРІ кажуть, зателефонували до членкинь ДВК №461508, щоб поцікавитись, чому саме вони відмовляються працювати у комісії.

«Я роблю по два дні на роботі, мені трошки не виходить. Я документи  ніяких не подавали, їх ще з минулого року знайшли. Я спостерігачем була. А зараз ні копію паспорта, нічого не подавала. А мої документи впустили в хід. Я не планувала брати участь у виборах», – розповіла Ірини Гураль від ВО “Батьківщина”

«Так, відмовляюся працювати у комісії. Я коли подавала копію паспорта ще давно, тоді я була згідна працювати. Потім принесли паперові згоди, в яких згода на членство та згода виконувати обов’язки голови, секретаря, були все в одному документі. Я не була готова зайняти ці посади, тому не підписала цієї згоди ніякої», – пояснила Людмила Квич від “Європейської Солідарністі”.

Юрист припускає, бойкотом люди хочуть добитися створення своєї ОТГ.

«Мотиви можуть бути різні: необізнаність, заляканість, невпевненість, бояться можуть, що комусь щось будуть винні по партійній лінії. Вони мають надію на рішення адміністративного суду щодо незаконності їм у відмові створення територіальної громади. Це мої припущення, але, можливо, вони думають, що таким бойкотуванням цих виборів, посприяє створенню територіальної громади. В людей чомусь так закладено, що конфліктом, саботажем доб’єшся привілеїв для територіальної громади. Це – деструктивна поведінка», – додав юрист.

До слова, у судовому реєстрі є рішення Львівського окружного адміністративного суду від 21 вересня 2020 року. У позові Нижньояблунська сільська рада просить визнати незаконним рішення Львівської обласної державної адміністрації щодо відмови об’єднання у територіальну громаду.

Суд встановив, що 4 травня 2020 року Нижньояблунська сільська рада звернулась з поданням до голови Львівської обласної державної адміністрації. Просили дозволу на добровільне об’єднання Боберківської, Шандровецької, Верхньояблунської, Нижньотурівської та Нижньояблунської сільських рад у Нижньояблунську ОТГ із адміністративним центром у селі Нижня Яблунька, Турківського району, Львівської області.

Проте ЛОДА повернула подання на доопрацювання. Мотивувала тим, що документу не було доролучено схвалених проектів рішень перелічених сільських рад. Хоча у суді не надали доказів відсутності цих документів.

Відтак, Львівський окружний адміністративний суд визнав протиправними дії Львівської обласної державної адміністрації щодо повернення Нижньояблунській сільській раді Турківського району Львівської області на доопрацювання такого подання.

Відео