На Самбірщині для дітей, що постраждали від війни, організували реабілітаційний табір | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Самбірщині для дітей, що постраждали від війни, організували реабілітаційний табір
02 Червня, 18:48
logo-black

На Самбірщині для дітей, що постраждали від війни, організували реабілітаційний табір

Учора, 1 червня, на туристичній локації «Мшанецькі Колиби», що у Стрілківській громаді, стартував одинадцятиденний табір для дітей, які постраждали від війни. Тут є діти з Луганщини, Донеччини, Київщини, Дніпровщини та інших куточків України. Табір організувала парафіяльна спільнота, яка й займається розвитком соціального підприємництва «Мшанецькі колиби». Такі табори планують орагнізовувати упродовж усього літа.

«Першими учасниками нашого табору стали діти, які тимчасово мешкають у Стрілківській громаді. Участь для дітей є повністю безкоштовною завдяки підтримці Української освітньої платформи. Ми забезпечуємо дітей необхідними базовими речами для комфортного перебування тут, дозвіллям, з ними працюють виховники, аніматори та психологи. Наступну зміну ми готуємось приймати з 15 червня. Звісно, якщо на це будуть ресурси. Розглядаємо різні варіанти залучення коштів, зокрема й проведення краудфандингової кампанії», – розповідає LMN отець Роман Гром із Мшанця.   

 

Участь в першій зміні табору беруть 24 дитини. Наразі це максимум, який дозволяє прийняти наявна інфраструктура локації. Коли ж «Мшанецькі Колиби» добудують, зокрема зведуть ще хоча б три будиночки, тут зможуть приймати вдвічі більше дітей.  

 

Основне завдання табору – психоемоційне відновлення дітей через різноманітні ігри, заняття та розваги. 

«Наша робота у цьому напрямі складатиметься з двох аспектів – тренінги та арт терапія. На тренінгах буде розповідати про самооцінку, лідерство, навички командної гри. Арт терапія спрямована на те, щоб діти мали змогу висловити ті емоції, які не можуть сказати словами. Вона може відбуватись у різних формах, але мета одна й та ж – це своєрідне вивільнення. Першим завданням у нас було намалювати свою мрію. Тішить, що всі дітки його виконали. Сьогодні будемо розглядати ці малюнки. Плануємо також заняття з флористики, декупажу, тощо», – каже LMN психологиня табору Христина Устрицька.

 

Відео