На Самбірщині матір сільського старости проведе благоустрій подвір’я сільради за понад мільйон гривень | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Самбірщині матір сільського старости проведе благоустрій подвір’я сільради за понад мільйон гривень
18 Травня, 13:45
logo-black

На Самбірщині матір сільського старости проведе благоустрій подвір’я сільради за понад мільйон гривень

Бісковицька сільська рада віддала підряд на проведення капітального ремонту своєї прибудинкової території матері старости трьох сіл у цій громаді – 62-річній Євгенії Рогач. Жінка зареєструвала ФОП лише вісім місяців тому, і наразі це її перше та єдине замовлення.

Про це LMN стало відомо з порталу електронних закупівель Prozorro.

Відомо, що ремонт будуть проводити біля прибудинкової території Бісковицької сільської ради. Зокрема, там мають укласти бруківку під пішохідні доріжки та автомобільну стоянку, озеленити, встановити лавочки, ліхтарики та смітники. Вартість ремонту становить 1 136 875 гривень і це дозволило вибрати підрядника без процедури відкритих торгів (в умовах воєнного стану). Відтак, сільська рада уклала угоду з ФОП Рогач Євгенія Миронівна. Із її соціальних мереж відомо, що вона є мешканкою села Воютичі, цієї ж громади.

За інформацією видання «Наші гроші» в угоді жінка вказала електронну адресу ([email protected]), що належить її сину Назару Рогачу, який є старостою сіл Воютичі, Заріччя і Язи у Бісковицькій громаді.

Крім того, журналісти вказують, що до 2012 року Назар Рогач також був зареєстрований як фізична особа-підприємець і займався нерегулярними пасажирськими перевезеннями. У 2015-му він балотувався у депутати села Воютичі і зазначав, що безробітний.

У коментарі LMN, Назар Рогач розповів, що до Бісковицької сільської ради прийшли люди, які хотіли провести там ремонт. За його словами, вони запропонували ціну втричі більше, ніж ту, яку заявила його мама-підприємиця у документах, однак, називати точну суму він відмовився.

Потім, за словами Назара Рогача, його попросили порахувати вартість ремонту, адже він кілька років займався такими роботами у Польщі:

«Я порахував, як я знаю…Мені не пропонували суми, суми пропонували замовнику, тобто, сільській раді, а сільська рада знаючи, що я багато років проробив «на бруківці», взяла мене і сказала, щоб я порахував скільки то буде. Я порахував. Вийшло набагато дешевше. Гроші не вкрали, а зекономили», – запевнив Назар Рогач.

Водночас, від відмовився коментувати те, що це перше та єдине замовлення його матері і заявив, що, можливо, ще будуть інші. Крім того, він запевнив, що його брат якісно зробить ремонт. Але на запитання про те, чи ремонт проводитиме його брат, він відповів – ні.

LMN звернулась за коментарем також до замовника – голови Бісковицької сільської ради Михайла Яремка, однак його телефон протягом дня перебуває поза зоною доступу.

Ірина Марчук

Відео