На Самбірщині у світлий тиждень пограбували церкву | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Самбірщині у світлий тиждень пограбували церкву
05 Травня, 11:26
logo-black

На Самбірщині у світлий тиждень пограбували церкву

У ніч з понеділка на вівторок, 4 травня, у селі Райнова Хирівської громади на Самбірщині пограбували храм. Зловмисники викрали хрест, звіздицю від Євхаристійного набору, гроші.

«Вранці паламар, як звично, прийшов відкривати церкву перед Богослужінням. Дивиться: а драбина не на своєму місці. Вона зазвичай стоїть у підвалі. А ті, хто крав, виходить знали про це і після злочину спокійно поставили біля храму. Далі паламар побачив розбите вікно. Всередині каміння, яким його вибивали. Побачив, що нема хреста, який ми ставили на Престіл. Його вартість – близкьо 2 500 гривень», – розповідає LMN парох громади Андрій Лінинський.

Паламар одразу повідомив отця та церковне братство. Разом викликали поліцію. Слідчі зняли відбитки пальців з вікна, оглянули місце злочину. Вже відпрацювали одну з версій, однак вона не підтвердилась.

«Грошей у церкві було не багато. Напередодні Великодня мали різні потреби, то використовували їх. Було те, що люди пожертвували за Страсний тиждень. Можливо, десь тисяча-дві», – розповідає отець Андрій.

Релігійна громада села Райнова невелика: близько 45 дворів, з яких у 10 мешкають старенькі хворі люди.

Відео