На Самбірщині урочисто відзначили Свято врожаю | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Самбірщині урочисто відзначили Свято врожаю
20 Вересня, 15:21
logo-black

На Самбірщині урочисто відзначили Свято врожаю

У неділю, 19 вересня, у селі Нове Місто Добромильської міської громади на Самбірщині відбулося щорічне Свято врожаю. Проводити таке дійство вирішили п’ять років тому, цього року воно стало ювілейним. До події місцеві мешканці готувалися заздалегідь. Гості, що прибули на свято, були приємно здивовані організацією заходу.

«У нашому селі є багато фермерів, підприємців. От і організовуємо з року в рік таке свято, аби показати людям, що ми уміємо. Також хочемо продемонструвати, наскільки наша місцевість є туристично привабливою», – розповідає LMN директорка школи у Новому Місті Людмила Полюга. – Близько місяця люди готувалися до цього заходу. Адже на це дійство прибули гості з району, області».

Свято врожаю почалося о 15.00. Накрапував дощ, але організаторам та гостям свята погода не зруйнувала планів. На дійство прибуло багато людей. Почалося усе спільною молитвою. Коли свято оголосили відкритим, до людей з короваями вийшли старости округів, які належать до Добромильської міської громади. Далі усіх привітав голова Добромильської МГ Петро Куляс. Саме він став ініціатором проведення цього урочистого свята.

Місцеві мешканці розмістилися у палатках. Там презентували свої доробки. Гості коштували та купували фермерські вироби, насолоджувалися атмосферою гірської місцевості. Багато людей зібралися біля палатки зі сирами з місцевої молочної сироварні.

«Смак сирів, наче зі самої Голландії. Смакота, – вигукує пан Андрій з Добромиля. – А яка ж добра оця пастила з «Полуничних пагорбів».

Аби розважити відвідувачів свята, сюди запросили народного артиста України Івана Поповича та заслуженого артиста України, фіналіста проєкту «Голос країни» Назара Савку. Також місцеві аматорські колективи презентували свої номери.

Фермери, які взяли участь у Святі врожаю, отримали нагороди. Їм подякували за те, що розвивають рідний край.

«Винесення короваїв на святі – це презентація та подяка усім, хто працює на землі. Бо ж Добромильська ТГ є найбільш сільськогосподарська територія з колишньої Старосамбірщини, – каже LMN заступниця голови Добромильської ТГ Тетяна Терлецька. – Загалом, грамоти та пам’ятні подарунки отримали 26 фермерів і фермерських господарств, які працюють в громаді. Адже розвиток і підтримка фермерства для місцевої влади – в пріоритеті».

Дійство завершилося близько опівночі. Молодь розважалася на танцях, які організували музичні гурти, що виступають на місцевих весіллях.

Фото: Фейсбук, сайт Добромильської ТГ

Відео