На Самбірщині вперше відбудеться сімейний фестиваль здоров’я: коли і куди приїжджати | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Самбірщині вперше відбудеться сімейний фестиваль здоров’я: коли і куди приїжджати
22 Липня, 19:20
logo-black

На Самбірщині вперше відбудеться сімейний фестиваль здоров’я: коли і куди приїжджати

У селі Стрілки на Самбірщині в цю неділю, 24 липня, пройде безкоштовний Здоров’я Fest. Захід відкритий для людей різних за віком та статтю, у програмі – пізнавальні лекції, інтерактиви для дітей, спілкування з медиками та інші корисності. Про це у коментарі LMN повідомила координаторка проєкту «Стрілки — здорова громада» Наталя Гром.

«У 2021 році Стрілківська громада стала переможцем пілотного україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я», що фінансується  Урядом Швейцарської Конфедерації. Цей проєкт, що втілюватиметься у 100 територіальних громадах України має на меті зменшити тягар неінфекційних захворювань: серцево-судинні, онкологічні, хронічні респіраторні захворювання, цукровий діабет та психічні розлади, запобігти передчасній смертності від них, а також підвищити тривалість життя чоловіків та жінок. Ми виграли цей конкурс і тому на території громади створили проєкт «Стрілки — здорова громада», от у рамках цього проєкту ми й робимо цей захід», — розповіла Наталія Гром.

Здоров’я Fest — не просто лекції, на відвідувачів чекатиме родинне свято здоров’я:

  • лекції на тему здорового харчування — як харчуватись здорово та дожити до 100 років. Можливо, дієтолог прямо на сцені продемонструє свої «топ» рецепти;
  •  у форматі активностей психологи та лікарі покажуть ефективні вправи для покращення самопочуття і зняття стресу;
  • безкоштовне вимірювання артеріального тиску та рівня цукру в крові;
  • консультація у лікаря, з яким можна в подальшому підписати декларацію;
  • активний відпочинок у колі родини та друзів;
  • дитячі активності з квестами і майстер-класами.

 

Також подію відвідають шкільні викладачі фізкультури, щоб в подальшому розглядати можливість впровадження ігор фестивалю у шкільну програму.

«Це потрібно людям, щоб розслабитись та корисно провести час. Але це не концерт, а інший формат. Вважаю такі теми конкретно зараз затребувані. До того всього, в громаді проживає чимало внутрішньопереміщених осіб, ми би хотіли, щоб і вони відвідали захід, таким чином залучити їх до життя громади», — обгрунтовує Наталя актуальність події.

На фестивалі працюватимуть професійні фотографи, а це ще один бонус, для тих, хто ще ніколи не мав, але мріяв мати гарні сімейні фотографії. Захід пройде на площі Франції (біля школи-інтернату) з 13:00 до 16:00.

Подію «Здоров’я FEST» у Стрілківській громаді організовують дві команди — україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я» та команда агенції Ван Хелс (One Health).

Відео