На Самбірщині виявили десятки зрубаних дубів без належного маркування (ВІДЕО) – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Самбірщині виявили десятки зрубаних дубів без належного маркування (ВІДЕО)
13 Вересня, 19:53
logo-black

На Самбірщині виявили десятки зрубаних дубів без належного маркування (ВІДЕО)

У неділю, 10 вересня, на Самбірщині у Бісковицькій громаді місцевий житель під час збору грибів виявив ймовірну незаконну рубку дерев у приблизній кількості щонайменше 35 одиниць породи білий дуб. Про це LMN повідомив місцевий житель Олександр, який і надіслав фото та відео підтвердження цьому факту.

1-441
2-262

«Вдень у неділю в селі Сусідовичі я збирав гриби. На дорозі між Сусідовичами у напрямку села Лютовиська наткнувся на дві ділянки, де лежали зрубані дерева породи білий, звичайний дуб. На деревині не було жодних бирок (маркування), а на сайті «Ліси України» інформація про рубку у Сусідовицькому лісництві була відсутня. Що і вказувало на ймовірну незаконну рубку дерев. На відповідному стовпчику також має міститись інформація про квартал та ділянку рубки. Проте там була лише свіжа фарба. На одній з ділянок, на деревині я все ж знайшов маркування, проте у реєстрі на сайті «Ліси України» підтвердили, що рубка на даний період не запланована», – розповів місцевий житель.

3-202
4-138

LMN звернулась за коментарем до Михайла Яремка, голови Бісковицької громади. Проте дізнатись, чи рубка була законною, так і не вдалось. За його словами, про рубку він не чув, але обіцяв повідомити, як щойно щось дізнається. Заступник голови громади Михайло Ковалів, перебуваючи у відпустці за кордоном, сказав, що офіційного повідомлення про рубку від лісгоспу у цей період не було.

Також ми звернулись до директора філії «Самбірське лісове господарство» ДСГП «Ліси України» Юрія Мрочко, який був здивований такому факту:

5-122

«Мені за цей день ніхто нічого не казав. Взагалі-то у нас на заході в неділю йдуть до церкви. Я ще не бачив, щоб у цей день заготовляли деревину».

Дмитро Карабчук, експерт з питань незаконних вирубок, виконавчий директор ГО «ЛІС» зазначив, що деревина ймовірно готувалась до продажу:

«На представленому відео, на перший погляд, бачимо незаконно заготовлену деревину, яка може призначатися для продажу. Оскільки на колодах відсутні пластикові бирки, які засвідчують законність заготівлі через внесення відповідних даних до державної системи електронного обліку деревини. Зважаючи на те, що відео відзняте у неділю, то такі бирки мусили б бути вже на колодах. Для більш детального аналізу ситуації потрібно бачити пеньки на місці лісозаготівлі і звірити їх кількість з кількістю, зазначеною у дозвільних документах, якщо такі є».

7-91
6-106

За інформацією місцевих мешканців, Сусідовицьке лісництво вивозить деревину не через село чи саме лісництво, а польовою дорогою по лісу, де легко пройде легковий автомобіль. Далі виїзд здійснюється по асфальтованій дорозі між селами Лютовиська та Воютичі.

Сьогодні ми отримали ще одне повідомлення від місцевих – на деревах, які декілька днів пролежали без бирок, вони вже з’явились, щоправда не на всіх.

Чому в сільській раді і в навколишніх селах нікому не відомо,  що саме за рубка відбувається в лісі, наразі залишається загадкою. Тепер справа за правоохоронцями.

Олена Лещенко

Відео