Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“На Святий вечір треба мати, на кутю”: у Самбірському районі пенсіонерка вирощувала плантацію маку
19 Липня, 13:42
logo-black

“На Святий вечір треба мати, на кутю”: у Самбірському районі пенсіонерка вирощувала плантацію маку

Юлія Швидко

У середу, 17 липня, у селі Підгайчики Самбірського району поліцейські на  присадибній ділянці 73-річної місцевої мешканки виявили 1066 макових рослин.

«Вилучені рослини направлені на дослідження. Зараз встановлюємо, з якою метою жінка їх вирощувала. Коли у неї запитали, для чого їй потрібно стільки маку, відповіла: “Як для чого? На Святий вечір треба мати, на кутю”. Зазвичай, у старших людей в таких випадках одна стандартна відповідь”, – розповідає LMN Роман Чекас, начальник відділу поліції у місті Самбір.

Місцеві мешканці здивовані, що їх односельчанка до такого вдалася. У Підгайчиках жінка має зразкову репутацію, її вважають хорошою парафіянкою.

“Коли мені зателефонували з поліції і сказали, що у нас в селі знайшли ціле поле маку – була шокована. Пенсіонерка, на чиїй ділянці він посіяний, живе сама на окраїні села. Вона – вдова вчителя фізкультури. Її син зі сім’єю мешкає у будинку через дорогу від материного дому. Невістка вчителює, онуки живуть у Львові. Ця родина дуже шанована у нашому селі. В голову не вкладається, як таке могло трапитися”, – говорить LMN староста Підгайчиків Ольга Кремса.

За фактом посіву маку відкрите кримінальне провадження. Якщо під час слідства доведуть вину пенсіонерки, їй загрожує від трьох до семи років в’язниці.

Фото: ілюстративне

Схожі новини