Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Самбірщині створили прийомну сім’ю: сестрички-сироти виховуватимуться у родині священника
09 Липня, 10:02
logo-black

На Самбірщині створили прийомну сім’ю: сестрички-сироти виховуватимуться у родині священника

Юлія Швидко

На Самбірщині подружжя священника та виховательки дитячого садка стало прийомною сім’єю для двох сестричок-сиріт. Дівчаткам – 13 та 11 років. У 2012 році вони втратили матір. Відтоді жили в інтернаті. Їх тата нещодавно позбавили батьківських прав.

«До нас звернувся священник однієї з парафій у районі з дружиною. Вони виховують двох власних синів. Один вже повнолітній, молодший – п’ятикласник. Подружжя захотіло взяти у свою сім’ю ще дівчинку. Рік ми шукали для них дитину. Аж тепер запропонували, але дві дівчинки-сестрички, яких не маємо права розлучати. Ця сім’я одразу погодилася. Прийняли дівчаток як своїх», – розповідає LMN Любов Волошин зі Служби у справах дітей Самбірської райдержадміністрації.

Наразі чиновники не називають прізвище прийомної сім’ї. Також просять не розголошувати назви села, де мешкають названі батьки. Кажуть, має пройти певний час, аби нові батьки звикли до дівчат. Дівчатам також треба адаптуватися до життя у родині.

«В інтернатах діти позбавлені самостійності – за них усе робить персонал. Інколи вихованці покидають стіни притулку і розгублюються – вони ж навіть тарілки не вміють помити після себе. Дехто у 18 років тільки починає вчитися, а у декого беруть верх батьківські гени і вони себе гублять. І хоча в інтернатах добре годують, одягають, возять на відпочинок, та такі діти позбавлені найціннішого у житті – батьківського виховання. Сімейні діти привчені до традицій, у них інше ставлення до навчання, праці та відпочинку, – зазначає Любов Волошин. – Оцим дівчатка пощастило. Вони будуть виховуватися у побожній родині, де мама з надзвичайним терпінням навчатиме їх, як жити. Зараз прийомні батьки збираються везти дітей на літній відпочинок».

На Самбірщині наразі це єдина прийомна сім’я.

Фото: ілюстративне

Схожі новини