«На що мають іти податки військових? На оборону і на потреби громад!», – пояснює Павло Бакунець | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«На що мають іти податки військових? На оборону і на потреби громад!», – пояснює Павло Бакунець
19 Вересня, 19:27

«На що мають іти податки військових? На оборону і на потреби громад!», – пояснює Павло Бакунець

Бюджетний комітет Верховної Ради підтримав урядовий законопроект про зарахування податку з зарплат військових у державний бюджет замість місцевих. Ряд нардепів сьогодні зареєстрували альтернативний законопроєкт, щоб не залишити громади на грані виживання під час війни.

Останні кілька місяців у суспільстві триває дискусія щодо того, на що потрібно витрачати податки на доходи (зарплати) військових. Ці кошти згідно з діючим законодавством ідуть у місцеві бюджети. Окремі громади витрачають їх на дороговартісні проєкти, які багато хто вважає не на часі.

Так зʼявилася вимога обмежити не критичні видатки місцевого самоврядування в час війни, натомість скерувати їх на оборону. Відтак, Кабінет міністрів України подав законопроєкт до Верховної Ради, який пропонує скерувати усіх 100% ПДФО військових з місцевих бюджетів у державний, і використати їх на оборону.

На думку частини експертів, таке рішення може залишити прифронтові і малі тилові громади на грані виживання.

«Витрати на оборону – ключові для країни, і Україна покриває їх насамперед з власних ресурсів. Тобто з податків. Сотні тисяч українців та українок покинули свої місця праці, перестали платити податки на цивільних робочих місця чи поставили на паузу бізнес. Вони стали до лав ЗСУ і отримують зарплати в ЗСУ, з яких сплачують податки. Насамперед, ПДФО, який наразі іде в місцеві бюджети. Це величезні суми і вони точно стануть у нагоді для оборонно-промислового комплексу. Проте, якщо цей законопроєкт прийняти і передати усі 100% ПДФО військових державі – в прифронтових та маленьких громадах настане катастрофа. Щоб цього уникнути, ми з колегами зареєстрували альтернативний законопроект», – пояснює Павло Бакунець, представник Яворівщини та Жовківщини у Верховній Раді.

Ключова пропозиція згаданого законопроєкту №10037-3 – зробити рівний розподіл ПДФО військових: 50% на оборону, інших 50% для місцевих громад.

«Я категорично проти того, щоб у громад повністю забрати військове ПДФО. Наприклад, у місті Миколаїв ПДФО військових – це 46% бюджету, місту буде вкрай складно забезпечувати базові потреби в таких умовах. Аналогічна ситуація в маленьких громадах. Україна – це і фронт, і тил. Кожна з цих частин є важливою і є складовою майбутньої перемоги», – коментує Павло Бакунець, член Бюджетного комітету Верховної Ради.

Відео