На Сколівщині турки збудують вітрову електростанцію за 72 мільйони євро | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Сколівщині турки збудують вітрову електростанцію за 72 мільйони євро
27 Січня, 20:14

На Сколівщині турки збудують вітрову електростанцію за 72 мільйони євро

Турецька компанія «Атлас Глобал Енерджі» спорудить у Сколівському районі вітрову електростанцію потужністю 60 МВт. В будівництво інвестують близько 72 млн євро, повідомили у пресслужбі Львівської ОДА.

Нову вітрову електростанцію турецький інвестор збудує в районі села Тухолька, що неподалік гірськолижного курорту «Плай». Ввести об’єкт в експлуатацію планують у серпні 2022 року. Майбутня вітрова електростанція складатиметься з 16 турбін, їхня загальна потужність становить 60МВт. По завершенню всіх робіт електростанцію мають під’єднати до підстанції «Лавочне-Т» «Укрзалізниці», а вироблену електроенергію реалізовуватимуть в загальну мережу за «зеленим» тарифом.

Також турки погодилися відреконструювати близько 6 км під’їзної дороги від села Тухолька.

«На сьогодні ми отримали дозвіл на будівництво 16 вітрових турбін. Компанія відвела в установленому законодавством порядку 22 земельні ділянки для будівництва ВЕС. У процесі розробки перебуває проект будівництва мереж 35 та 110 кВ, а також реконструкції дороги. Цього року ми плануємо провести реконструкцію під’їзної дороги, прокласти траншеї та кабелі від нашої підстанції до підстанції “Лавочне-Т”, фундаменти для турбін, почати тендерні процедури із реконструкції підстанції. На 2022 рік плануємо установку вітрових турбін, завершення реконструкції підстанції та отримання дозвільної документації щодо пусконалагоджувальних робіт», – розповів представник ТОВ «Атлас Глобал Енерджи» в Україні Святослав Жмуцький.

Це буде вже третя вітрова електростанція на Львівщині. Зараз на території області працюють дві ВЕС потужністю 33,9 МВт.

Турецька компанія «Атлас Глобал Енерджі» працює у секторі відновлювальної енергетики більше 15 років. У Туреччині побудувала 8 ВЕС, ще 3 ГЕС – у Грузії й Туреччині. Електроенергію від них споживають 2 мільйони осіб.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Відео