На Сколівщині працюватиме унікальний мобільний інклюзивно-ресурсний центр | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Сколівщині працюватиме унікальний мобільний інклюзивно-ресурсний центр
10 Грудня, 15:52
logo-black

На Сколівщині працюватиме унікальний мобільний інклюзивно-ресурсний центр

Сьогодні, 10 грудня, на Сколівщину відправили спецавтомобіль. Він дозволить працювати та надавати допомогу діткам з особливими потребами.

«Насправді це велика подія, бо наявність такого автомобіля вирішить багато проблем, з якими досі було важко справитись. На стаціонарі у Сколівській поліклініці ми проводимо заняття у п’яти кабінетах. Там маємо спеціальне обладнання і матеріали, які допомагають у роботі з особливими дітками. Проте в районі є 37 дітей, які мають такі ж проблеми, але приїхати до нас на заняття з різних причин не мають змоги. Досі виїздили провідувати їх. Але важко одному спеціалісту перевезти у віддалений гірський район все необхідне  для занять із такою дитиною. Наявність спеціального автомобіля зараз вирішить цю мороку. По-перше, він обладнаний всім необхідним для осбтеження стану дитини. По-друге, у ньому можна повноцінно займатися, наче дитина у нашому центрі. Тепер на виїзд до однієї дитини зможе вирушати не один наш спеціаліст, як раніше, а три: психолог, логопед, педагог. Крім того,  можна буде також збільшити і частоту навідувань», – розповідає LMN директор КУ «Сколівського інклюзивно-ресурсного центру» Наталія Диміцька

Автомобіль придбали за 1 млн 550 тис грн. Частину – 155 тис грн  – кошти Сколівської райради, решту взяли із держбюджету.

Мобільний ІРЦ виготовлений за спеціальним замовленням і наразі не має аналогів в Україні. Обладнаний усіма необхідними корекційно-розвивальними технологіями та інструментами: спеціальними платформами для заїзду дітей на інвалідних візках, дидактичними матеріалами для роботи з дітьми тощо.

«Ми дуже тішимось, коли державні кошти ефективно використовуються і перш за все для соціальної сфери, зокрема для діток, які потребують допомоги. В області є віддалені села, дітки в яких мають необхідність, щоб до них під’їхала ця спецмашина. Відповідні фахівці провели обстеження та надали ті чи інші послуги», – розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

 

 

Нагадаємо, в Львівській області створено 28 інклюзивно-ресурсних центрів.

Окрім мобільно інклюзивно-ресурсного центру, цьогоріч в області планують придбати ще чотири спеціальні автобуси з можливістю перевезення дітей з особливими освітніми потребами.

 

  • 0
  • 304
Відео