Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Сколівщині звільнини від покарання 20-річного винуватця смертельної ДТП
24 Листопада, 16:23

На Сколівщині звільнини від покарання 20-річного винуватця смертельної ДТП

Сколівський райсуд Львівщини звільнив від покарання винуватця ДТП у с. Корчин, внаслідок якої загинула 17-річна дівчина. 20-річному курсанту львівського університету внутрішніх справ, який спричинив аварію, присудили два роки умовно. Не ув’язнювати винуватця ДТП попросила матір загиблої дівчини, передає “Захід.нет”.

ДТП сталася вночі 29 квітня 2019 року. Близько 22.00 курсант перевищив швидкість і з’їхав на узбіччя, де стояли 17-річна дівчина та 19-річний хлопець. Дівчина внаслідок наїзду авто померла на місці події, а 19-річного хлопця у стані коми з відкритою черепно-мозковою травмою доставили до місцевої лікарні.

Під час судового засідання курсант визнав вину у скоєнні ДТП і попросив суворо не карати, оскільки він вибачився перед потерпілими і відшкодував їм матеріальну та моральну шкоду. У вироку суду вказується, що матір загиблої дівчини відмовилась від претензій та попросила врахувати молодий вік курсанта і призначити йому покарання без позбавлення волі.

Суддя Андрій Брона визнав, що курсант вчинив тяжкий злочин, але оскільки він покаявся, сприяв встановленню всіх обставин ДТП та добровільно відшкодував шкоду, то вирок йому
можна пом’якшити і встановити умовне покарання.

Відтак замість чотирьох років ув’язнення суд призначив курсанту іспитовий термін на два роки, впродовж яких він має час від часу реєструватися в органах пробації і попереджати про зміну місця проживання. Окрім цього хлопець має відшкодувати 18,5 тис. грн за проведені експертизи під час розслідування ДТП. Якщо він порушить ці умови або вчинить новий кримінальний злочин, то відсидить за вчинену смертельну аварію усі чотири роки.

Додамо, що розслідуванням цієї справи займалося ДБР. Оскільки слідчі ДБР підозрювали, що курсант має знайомих серед правоохоронців і може перешкоджати розслідуванню. Йому встановили запобіжний захід – арешт із правом вийти під заставу в 154 тис. грн. Цю заставу за курсанта заплатили за кілька днів після ДТП, тож досі він перебував на волі.

Фото: ілюстрація.

Схожі новини