Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Ті, хто померли від кору, не були вакцинованими”, – Наталія Тімко
21 Січня, 18:15
logo-black

“Ті, хто померли від кору, не були вакцинованими”, – Наталія Тімко

Тетяна Пасічник

15 січня  у Львові від ускладнень кору померла 36-річна жінка. Хвороба спровокувала пневмонію, врятувати львів’янку медикам не вдалося.

За словами головної епідеміологині Наталії Тімко, робити щеплення можна дітям від 1 року, у дорослих вікових обмежень немає.

 

 

 

 

“Зараз, у період епідемії, Всесвітня організація охорони здоров’я  радить всіх людей, які народились після 1956 року, однократно вакцинувати. Річ у тім, що не всі пам’ятають про вакцинацію та не всі мають документальне підтвердження цьому”, –  розповіла LMN Наталія Тімко.

Люди, які народились до 1956 року, – точно хворіли на кір, тому їм вакцинуватись не обов’язково.

Як стверджує Наталія Тімко, щеплення для дорослих є платним, на відмінну від дитячого.

Робити щеплення варто навіть зараз, коли епідемія вже розпочалась.

 

“Якщо людина ще не хворіла на кір і не контактувала з хворими, то обов’язково треба піти у поліклініку, – розповідає LMN Наталія. – Там лікарі оглянуть пацієнта і якщо він повністю здоровий, то зроблять щеплення”.

Тімко каже, вакцина захищає на 95%. А тим, хто таки захворів, помагає набагато легше переносити хворобу.

Єдиним ускладненням після вакцинації може бути алергічна реакція. Аде це один випадок на мільйон, стверджує Тімко.

Запевняє, що почервоніння або підвищення температури — нормальна реакція на щеплення. Організм виробляє антитіла і тоді в людини є захист від інфекцій.

За минулі вихідні у Львівську обласну інфекційну лікарню з кором було госпіталізовано 60 людей. Найстаршому пацієнту – 73 роки, наймолодшому — 8 днів.

Додамо, нещодавно у Львівській міській раді ввели обмеження, які мають зупинити поширення епідемії. У навчальних закладах перевірятимуть, чи діти мають щеплення. У лікарнях не пропускатимуть відвідувачів без довідки про вакцинацію. У такому випадку заборонятимуть партнерські пологи.

Фото: Радіо Свобода

Схожі новини