На Сокальщині через конфлікт між парафіянами церкву закрили на колодку | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Сокальщині через конфлікт між парафіянами церкву закрили на колодку
20 Грудня, 17:21

На Сокальщині через конфлікт між парафіянами церкву закрили на колодку

Віра Потічна

Скандал у селі Шпиколоси, що у Сокальському районі. Місцеві ніяк не можуть поділити стареньку церкву, де досі правили два православні священики – один Київського, а інший Московського патріархату.

“Конфлікт в селі існує давно. Поділена громада домовилась церкву ділити по черзі. Спочатку одні відбувають Службу, потім інші. Але в селі склалася ситуація, що парафіян, які належали Київському патріархату, просто утискати стали, принижувати. Священик, який підпорядковується Москві, навмисне підбурює свою паству”, – розповідає місцева мешканка Тетяна Шушко.

В неділю, після вже об’єднавчого Собору, обидві громади у церкві відслужили служби. Прихильники Московського патріархату з церкви виходили останніми, по собі храм зачинили на власні колодки.

“З священиком перед тим говорили, щоб не замикав храм, щоб спочатку виробив документи на право правити в помісній церкві, але він в очі говорив одне, обіцяв, а потім зробив по-своєму. Виходить, що людина не має наміру підпорядковуватись українській церкві. А образливо, бо розумієш, що кожна продана свічка, кожна гривня, яка дається в церкві Московського Патріархату, потім йде на кулі, що вбивають наших солдатів”, – додає Тетяна.

Щоб вирішити конфлікт, жінка зверталася й до місцевої районної ради та адміністрації. Але там підтримки не отримала. Тоді в село викликали поліцію.

“Приїхав начальник міліції з району. Зрізав колодки і поставив свої. Ключ віддав голові сільради. Тепер він вирішуватиме, коли відкривати церкву. В поліції сказали, їхні колодки висітимуть до 6 січня, доки Україна не отримає Томос”, – каже Шушко.

В Сокальському районі було 4 церкви, які підпорядковувались Московському патріархату. У селі Шпиколоси конфлікти виникали найчастіше. З останніх навесні і восени цього року.

 

“Ніхто не хотів ділитися. Ми підтримували сім’ю священика Київського патріархату, коли з його дитиною була біда. Як просили про допомогу воїнам в АТО – збирали. Конфлікт в селі через одну людину, він обіймає посаду голови держадміністрації. Заявився якось до храму, почав вимагати ключі від касира нашого. Ображав його. Потім селом пішли збирати списки, хто готовий перейти в підпорядкування Україні. Багато людей були налаштовані за, але відмовлялися лише через те, що підписи збирали люди, які вели себе дуже негідно”, – каже в телефонній розмові LMN місцева прихильниця УПЦ МП, називається Оксаною.

У розбірки між паствами втручалася й місцева самооборона.

“Виїздили у село в березні, бо було повідомлення, що московські попи хочуть захопити храм. Місцеві Київського патріархату вивісили на подвір’ї синьо-жовтий прапор, а прихильники московської церкви його зняли. Втрутилися тоді, повісили прапор на місце. Та здивували, власне, слова однієї місцевої мешканки, ярої захисниці московської церкви, яка сказала: “Хлопці запам’ятайте, тут ніколи не було України і не буде!”. Чую, тепер треба знову поїхати в Шпиколоси», – каже Василь Турко із «Червоноградської самооборони”.

 

Відео