Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Бували випадки, коли труну випихали через вікна”: на Сокальщині створили кімнату смутку
01 Квітня, 12:11
logo-black

“Бували випадки, коли труну випихали через вікна”: на Сокальщині створили кімнату смутку

Софія Мінджоса

У селищі Жвирка, що на Сокальщині, при храмі Святого Духа розпочала діяти кімната смутку. Там парафіяни зможуть попрощатися із померлими родичами. Про це LMN повідомив настоятель церкви Петро Звір.

«Наше селище створене на основні промислового центру, і тут колись будували дерев’яні будинки тимчасового проживання, – каже отець Петро. – Ці будинки збереглися і по нині, і зараз в деяких з них живуть по п’ятеро сімей. Це як своєрідний гуртожиток. Кімнати там дуже маленькі і місця для того, щоб тримати померлих, зовсім немає. Бували випадки, коли труну випихали через вікна. Ще у нас є багатоповерхівки. Буває, що не працює ліфт та й сходова клітка вузенька.”

У Жвирці будували новий храм, а на місці старої каплички вирішили зробити кімнату смутку.

«У селищі є траса, там їздить велика кількість машин. Нам більше не доведеться перекривати дорогу, щоб привезти померлого з дому до церкви, – каже отець Петро. – Кімнату ми повністю облаштували для зручності людей, які проводитимуть ніч біля померлих родичів. Ми поставили диван і пуфики, влітку працюватиме кондиціонер, а взимку обігрівач.»

Платити певну суму грошей за користування кімнатою смутку не треба. Це здійснюється на основі добровільної пожертви.

«Наші парафіяни жертвували кошти для церкви, – каже отець Петро.  – З них ми певну суму брали на облаштування кімнати смутку. Тому ми не можемо вимагати грошей за користування нею, бо люди і так їх вже дали».

Фото: Голос Сокальщини

Схожі новини