Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Сокальщині усі церкви УПЦ МП перейшли до Православної церкви України
30 Січня, 11:39

На Сокальщині усі церкви УПЦ МП перейшли до Православної церкви України

Дев’ять церков УПЦ МП, що розташовані на території Сокальського району Львівщини перейшли до помісної  Православної церкви України. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова  Сокальської райради Микола Пасько.

 

“Томос- наш! Ми якщо не перший,то принаймні один з перших районів України! Я завжди стверджував, що громада Сокальського району високопатріотична і свідома. Незважаючи на певних політиканів місцевого розливу, які пробували поспекулювати на цій темі та посіяти розбрат в церковних громадах, українська помісна церква перемогла! В усіх 9 приходах нашого району так званої “московської церкви” прийнято рішення щодо переходу під управління рідної канонічної української церкви. Сокальщина повністю очистилась! Вітаю усіх українців! Слава Україні!”, – написав Микола Пасько.

Голова райради оприлюднив документи, що засвідчують рішення усіх громад перейти від УПЦ МП до ПЦУ. Зокрема, йдеться про громади у Великих Мостах, Угневі та у селах Карів, Корчів, Михайлівка, Піддубне, Свитязів, Стенятин, Шпиколоси.

Нагадаємо, 22 грудня до Правосланої церкви України приєднався найбільший храм УПЦ МП на Львівщині – церква Петра і Павла у Жовкві.

24 грудня ще три громади УПЦ МП Львівщини перейшли до ПЦУ – із сіл Піщани та Верчани Стрийського району та міста Угнів Сокальського.

13 січня перейшла громада села Шандровець Турківського району.

21 січня до помісної  Правословної церкви України перейшла громада села Великі Мости Сокальщини.

Схожі новини