Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На станції «Академік Вернадський» працюватиме більше науковців
01 Лютого, 10:43

На станції «Академік Вернадський» працюватиме більше науковців

У нову експедицію на станцію «Академік Вернадський» в Антарктиді вирушить більше науковців, ніж зазвичай. Окрім того, у складі команди є 3 жінки та один із наймолодших учасників за всі роки.

Про це повідомили у пресслужбі НАНЦ.

Національний антарктичний науковий центр визначив склад для 27-ї української антарктичної експедиції. Вже у березні він вирушить на станцію «Академік Вернадський» й працюватиме там більше року.

У центрі також розповіли, що за весь час українських антарктичних експедицій кількість зимівників коливалась від 10 до 15 людей. Проте останніми роками обирали саме 12 — п’ятьох із команди життєзабезпечення станції та сімох науковців.

«Цього ж разу ми вирішили посилити наукову частину команди, тож у 27-й УАЕ буде 14 учасників: 9 вчених, по 3 на кожен напрям — геофізика, метеорологія, біологія — та традиційно лікар, кухар, дизеліст, механік і сисадмін», — розповів директор НАНЦ Євген Дикий.

За його словами, збільшення кількості вчених дозволить Україні розвивати наукові дослідження в Антарктиці, які зараз є особливо актуальними для всього світу. За останні роки можливості досліджень на станції значно зросли: модернізували біологічну лабораторію, встановили низку нових приладів для метеорологічних та геокосмічних вимірювань. Саме це стало потребою розширити склад команди.

Окрім того, на це рішення вплинули кліматичні зміни. Оскільки тепер весна на «Вернадському» починається раніше, ніж туди може дістатись літній сезонний загін науковців, то значно зростає навантаження на біологів-зимувальників.

Очолить 27-му УАЕ геофізик Юрій Отруба – один з найдосвідченіших українських полярників. Чоловік вже 6 разів зимував на «Вернадському».

Додамо, серед 14 учасників 11 чоловіків та троє жінок — дві метеорологині та одна біологиня. Відтоді, як 2018-го НАНЦ відновив можливість участі жінок у річних експедиціях, це буде найбільша кількість учасниць на зимівлі.

Наймолодшому учаснику експедиції 21 рік. На сьогодні він є одним із наймолодших учасників усіх українських антарктичних експедицій.

medium-22
Схожі новини