Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Старосамбірщині за 6 днів вирубали дерева на мільйон гривень
21 Грудня, 15:39
logo-black

На Старосамбірщині за 6 днів вирубали дерева на мільйон гривень

Антоніна Скляренко

Лише за тиждень з 11 до 17 грудня на території Старосамбірського «Галсільлісу» було вирубано дерева на 937 тисяч гривень, такою інформацією поділилась Державна екоінспекція. Обіцяють винних притягти до суду, якщо вони не сплатять штрафу за збитки.

«Тероргани ДЕІ по всій Україні провели 534 перевірки, склавши 548 протоколів про адміністративні правопорушення. Найбільшої шкоди природному середовищу завдали факти незаконних вирубок та засмічення земель, – написав на своїй сторінці у соцмережі голова Держекоінспекції Андрій Мальований. – Значних збитків завдано Старосамбірським ДЛГП ОКС ЛГП «Галсільліс», який здійснив вирубку дерев на суму майже 937 тисяч гривень. У разі несплати збитків згаданими суб’єктами господарювання ДЕІ буде стягувати кошти у судовому порядку», – підкреслив Андрій Мальований.

За підрахунками LMN на таку суму Старосамбірський ліс втратив приблизно 100 дерев і це лише за тиждень часу. Перед тим були й інші фіксовані факти.

«Старосамбірська районна рада прийняла рішення про ліквідацію «Галсільліса», як банкрута. Мільйонні збитки не дають шансу на існування такої структури. Вона має величезні заборгованості за сплату податків перед державою, перед власними працівниками. Але попри те, що у районі таке рішення про ліквідацію було прийняте, на остаточну крапку так і не наважились в області. А після тої ганьби, коли Львівська облрада проголосувала за своє керівництво «хрестиками та нуликами», я абсолютно не покладаю надій, що цей орган влади взагалі може хоч щось зробити корисного для людей. Як і точно нема у нього шансів вгамувати незаконні рубки. Не секрет, що в області діє лісова мафія, яка кришуються з рук тих людей», – коментує Василь Курій із громадського руху «Стоп Лісоцид».

Активіст каже, не вірить і в серйозні наміри Держекоінспекції покарати винних. Це лише намагання продемонструвати свою «роботу».

«Це лише точкові і локальні удари. Зазвичай їх наносять, коли треба або звільнити керівника, або ж змусити лісгоспи справно платити «кєш». Ліс насправді не рубають точково – це системне питання і воно абсолютно не вирішується. Лише нагнітається обстановка, а коли треба випустити пар, бо вже трішки «піднімається кришечка», тоді луплять якогось «терпилу». А вся система і дальше живе своїм небідним життям, комфортно, як і жила до цього. Тому це все, як на мене, лише блеф і замилювання очей. У Львівській області ніхто наразі не готовий вирішувати цих проблем», – додає Курій.

Фото: УКІНФОРМ (ілюстративне)

Схожі новини