На Старосамбірщині запрацювало відділення для хворих на коронавірус | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Старосамбірщині запрацювало відділення для хворих на коронавірус
15 Березня, 17:16
logo-black

На Старосамбірщині запрацювало відділення для хворих на коронавірус

10 березня у селі Лаврів, що належить до Старосамбірської ОТГ, відкрили ковідне відділення на 30 ліжко-місць. Раніше у цьому корпусі було психоневрологічне відділення Старосамбірської районної лікарні. З 1 квітня воно мало припинити свою роботу. Тепер там отримують медичну допомогу пацієнти, які переносять коронавірус у важкій формі.

«У список лікарень, які прийматимуть хворих на COVID-19, ми були занесені ще у жовтні 2020 року. До цього часу стояли у резерві. У зв’язку з наростанням захворюваності нас тепер залучили до лікування хворих на ковід. З 10 березня розпочали прийом таких пацієнтів. Усе ковідне відділення в лікарні – в Лаврові та Старому Самборі – розраховане на 80 ліжок, до кожного підведений кисень. Відділення добре забезпечене кисневими концентраторами. Апарати ШВЛ у нас були ще до пандемії. Пацієнти нічого не купують за власні кошти, усі необхідним забезпечені», – розповідає LMN Олег Горбовий, медичний директор Старосамбірської районної лікарні.

Зараз відділення уже заповнене на 60 відсотків, зазначає медик.

«Відділення призначене для старосамбірчан, але, враховуючи складну ситуацію, до нас впродовж вихідних поступило близько 10 пацієнтів з Дрогобицького району, Трускавця. Сьогодні госпіталізували людей з Мостиськ, Новояворівська, бо їх лікарні переповнені. Ми ще не забиті до кінця, будемо тримати резерв для наших місцевих мешканців, але й жителям інших районів не можемо відмовити у допомозі», – каже медичний директор.

Серед пацієнтів відкритого відділення – більшість жінок. Лікар зазначає, що коронавірус значно «молодшає».

«На сьогоднішній день маємо троє важких пацієнтів, які потребують інтенсивної терапії. Правда, вони дихають самостійно, тому до апаратів ШВЛ не підключені. Зараз великі потоки бажаючих лягти у стаціонар. Пацієнтам, які переносять ковід у легкій формі, ми змушені відмовляти в госпіталізації. Їх скеровуємо на амбулаторне лікування під наглядом сімейного лікаря, – пояснює Олег Горбовий. – Помічаємо, як коронавірус «молодшає». В основному у лікарню потрапляють люди до 60 років. Є 23, 25 та 28 років з важким перебігом недуги. І вони без супутніх захворювань. Така хвиля почалася зі Закарпаття, тепер молодь хворіє і в нас».

Територія ковідного відділення при Старосамбірській райлікарні – обгороджена. Пацієнти з ніким не контактують, тому місцеві мешканці спокійно сприйняли його відкриття.

«Персонал у нас підготований. Спочатку була напруга, хвилювання, але уже всі адаптувалися. Перші зміни пропрацювали і зрозуміли, що не так вже страшно, як здавалося спочатку. Зрозуміли, що це звичайна робота, тільки треба ретельніше дотримуватися правил індивідуального захисту, – додає медик. – Персоналу поки що вистачає. Якщо виникне потреба, ще будемо додатково залучати. Середнього медичного персоналу у нас достатньо. Припускаємо, що може виникнути нестача лікарів, але поки все добре. Медики, які йдуть працювати в ковідне відділення, отримують значно більшу зарплату».

Відео