На Старосамбірщині Ігор Чорнобров у власному саду посадив 10 тисяч фруктових дерев | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Старосамбірщині Ігор Чорнобров  у власному саду посадив 10 тисяч фруктових дерев
17 Жовтня, 13:21
logo-black

На Старосамбірщині Ігор Чорнобров у власному саду посадив 10 тисяч фруктових дерев

На Старосамбірщині, у селі Березів, місцевий житель Ігор Чорнобров вирощує унікальний фруктовий сад. Осінньої пори збирає з дерев яблука, груші, сливи.  Влітку – персики, нектаринки. Продає фрукти оптом місцевим підприємцям, а також в роздріб жителям усього району.

«Ще минулої весни  купила у пана Ігоря яблука. Продавав у нашому селі з буса. Сорту груша-слива. За ціною набагато вигідніше ніж на базарі чи супермаркеті, а за смаком – кращі. Якось і не вірила, що то домашні, екологічно чисті, думала польські, взяла телефон в нього. А цієї осені поїхали з чоловіком купити собі фруктів до нього в Березів, – не повірила. Як у польських садах. Серце радіє, що й у нас є такі золоті люди, що не дають полям бур’янами заростати», – розповідає LMN Ганна, жителька села Стрілки.

Майже 10 тисяч дерев росте на площі понад 5 гектарів. Саду – 7 років. 5  років уже родить.

«Не скажу, що то є добрий бізнес. Але і жалітися особливо не буду. Дохід є. Ну, а роботи дуже багато. Сад – то не картопля, що викопав і забув. Його постійно треба доглядати. Якщо один рік пропустиш певні роботи, то 4 роки треба на відновлення», – каже LMN пан Ігор.

Чоловік родом з Чернівеччини. Його батьки, брат також займаються садівництвом.

«У наш сад вкладено великі кошти. Якби не було кому допомогти, то самому важко, та й догляд за ним – теж справа клопітка. Його треба чистити, підживлювати, обкошувати. Щоб засадити гектар площі необхідно 200-250 тисяч гривень. А на  гектар для обслуговування в середньому необхідно понад 50 тисяч», – розповідає садівник.

У врожайний рік з гектара збирає15-25 тонн фруктів. У цьогорічний – 10 тонн.

Під час збору врожаю у подружжя Уляни та Ігоря працюють в середньому 10-15 місцевих людей.

«Хтось фруктами бере, комусь гроші даю, комусь поле орю – добре односельчаним і нам», – розповідає.

Чорнобров для обслуговування саду має усю необхідну техніку. Каже, що 2020 рік особливо  важкий. Весняний карантин, закриті ринки і неврожайність негативно позначилися у його справі.

«Людям подобаються мої фрукти, бо я по мінімуму обробляю дерева хімікатами. Якщо у Польщі кроплять 30-40 разів у рік, то я 5-6. Маю імунні сорти, які обходяться без хімії. Як є можливість, то купую гній і перегній», – додає Ігор Чорнобров.

 

Фото LMN

Відео