Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
На Старосамбірщині згорів трактор лісорубів
25 Червня, 18:36
logo-black

На Старосамбірщині згорів трактор лісорубів

Катерина Дмитренко

Учора, 24 червня, в село Стрілки на Старосамбірщині двома вантажівками з кунгами приїхали невідомі чоловіки. Мали з собою два трелювальні трактори.

Місцеві забили на сполох, адже за останні роки чорні лісоруби знищили біля Стрілок сотні гектарів насаджень. Щоб не допустити техніку до лісу, перекрили дорогу.

kungy1
ok

«Ці чоловіки спочатку не хотіли з нами спілкуватися, відверталися від людей. Зрештою зізналися, що приїхали з міста Долина на Івано-Франківщині. Начебто мають завдання  вирубати 1,5 тисячі кубів», – розповідає місцевий депутат, активіст ГО «СтопЛісоцид» Василь Курій.

Техніка з  тракторами розвернулася і виїхала зі Стрілок. Люди втішилися, подумали, що порубки не буде. А виявилося, лісник провів техніку до лісу об’їзними дорогами, через сусіднє село.

65154715_2367064493538265_4586874314480943104_n

«Приїжджі ночували у Стрілках. Сьогодні місцеві жителі знову підійшли до них та попросили покинути лісовий масив, разом пішли до місця, де стояла техніка, – розповідає Курій. – Там побачили жахливу картину: один з трелювальних тракторів згорів. Як це сталося – ніхто не знає. Люди викликали поліцію, але, наскільки мені відомо, її там досі нема».

roz
photo_2019-06-25_18-20-13

Ділянка лісу, куди заїхала чужа техніка, належить держлісгоспу. Люди, що приїхали з іншої області, як вияснив Василь Курій, не всі офіційно працевлаштовані. Один з чоловіків – неповнолітній. Так виглядає, що вони збиралися працювати, грубо порушуючи Кодекс законів про працю.

«Вина за те, що відбулося, повністю лягає на керівництво лісгоспів і правоохоронні органи, – каже Курій. – Стрілківська сільрада, Старосамбірська райрада, Львівська обласна рада приймали рішення про те, що будь-які рубки повинні проводитися виключно з погодження місцевої громади. Тобто спочатку мають пройти громадські слухання. На жаль, ці рішення зухвало ігнорують. Так само, як і інші законодавчі акти, зокрема мораторій, який забороняє гусеничній техніці в’їжджати в ліс».

Ще вчора, під час скандалу жителів Стрілок з лісорубами, Курій викликав поліцію.

«Просив перевірити законність перебування тракторів в лісі, погодження рубки громадою, дозвільні документи на здійснення лісозаготівельних робіт, – розповідає. –  Як бачимо, правоохоронці досі не розібралися в ситуації. Ймовірно, через таку бездіяльністю людям увірвався терпець.

 

Від земляків мені постійно надходять сигнали про незаконні порубки. Ми неодноразово листами, проханнями зверталися до керівництва обради, «Галсільлісу», держлісгоспу навести лад. Та нас ніхто не чує. А коли не працює Закон, в хід ідуть сокири і коктейлі молотова, – каже. – Те, що відбулося, – неприпустимо. Це дуже поганий прецедент. Ми ж усі хочемо жити у правовій, мирній країні. Однак, повторюся, відповідати мають ті, хто цю ситуацію спровокував».

Нагадаємо, кілька місяців тому жителі Стрілок вже блокували лісовози. Тоді, на щастя, обійшлося без серйозних інцидентів.

Фото: надали жителі села Стрілки

Схожі новини