На Старосамбірщині громада Московського патріархату вирішила приєднатися до Помісної Церкви | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Старосамбірщині громада Московського патріархату вирішила приєднатися до Помісної Церкви
03 Лютого, 14:22
logo-black

На Старосамбірщині громада Московського патріархату вирішила приєднатися до Помісної Церкви

Марія Кузьмин

У неділю, 3 лютого, громада УПЦ МП у селі Грозьово, що на Старосамбірщині, прийняла рішення про приєднання до Української Помісної Православної Церкви.

“Після недільної Служби Божої більшість з людей зібралася до Народного дому. Та й день для цього був особливий. У храмі Софії Київської інтронізували предстоятеля Православної Церкви України Епіфанія, а в нас прийняли це історичне рішення: хочемо молитися в українській церкві”, – розповідає LMH місцева Ольга.

До того у селі активісти збирали підписи у людей щодо підтримки переходу до ПЦУ. Підписалися практично усі мешканці.

“Все було мирно, тихо. Правда, самого священика на зборах не було, – додає місцевий Іван, – Він у сусідньому селі мав Службу Божу. Його у нас всі поважають. Тому хочемо, щоб саме він служив у селі й далі. Однак наразі не знаємо, яке рішення прийме отець Василь”.

На зборах села був місцевий голова Федір Поліжак та Тетяна Терлецька, голова Старосамбірської районної ради.

“Громада Московського патріархату на Старосамбірщині – це давній головний біль для району. Добре, що жителі Грозьови прийняли таке рішення. Якщо священик не виявить бажання служити в ПЦУ, то місцеві звернуться до єпархії, аби скерували до них іншого духівника”, – коментує Тетяна Терлецька.

Відео