На Старосамбірщині поховали атовця Володимира Новацького | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Старосамбірщині поховали атовця Володимира Новацького
18 Лютого, 17:45
logo-black

На Старосамбірщині поховали атовця Володимира Новацького

Марія Кузьмин

Сьогодні у Скелівці на Старосамбірщині похоронили 42-річного ветерана АТО Володимира Новацького. Чоловік проходив службу у військовій частині А 1556 в Мукачево.

Служив з початку серпня 2014 року до середини вересня 2015-го. За час служби по 4 місяці двічі перебував у зоні АТО.

«Він пішов добровольцем у ЗСУ на самому початку війни. Не раз спілкувався з ним і чув про ті жахіття, які Володя пережив. Розповідав, що і їсти не було що, і пити, а над головами свистіли гради. З жахом розповідав, як їх бомбили, а вони з побратимами руками гребли собі сховище в землі. Війна, війна підірвала йому здоров’я, бо йшов туди здоровим та життєрадісним,» -розповідає про Володимира сільський голова Скелівки Богдан Антошко.

Володимир одруженим не був. Жив з мамою. Трудягою і добряком називали його усі.

«Не лише односельчанам готовий був допомагати, а й долучався до благоустрою села: чи пообрізати дерева, чи покосити влітку трави. Щирий і позитивний був чоловік», – продовжує скелівський війт.

В останню путь Володю проводили як Героя. Школярі й педагоги вздовж дороги, як ішла процесія, запалили лампадки й приклякли. На похорон приїхали представники військкомату, районна влада.

«Клята війна забирає життя захисників не лише на сході. Не раз чуємо, як по різних населених пунктах хоронять молодих чоловіків, які повернулися з того пекла. От і в нашого Володі передчасно перестало битися серце. З війни повернувся іншим – емоційно виснаженим. А від того і фізичні недуги пішли, – розповідає про покійного односельчанка Ганна.

Відео